У будинках з частковим квартирним обліком проведено перерахунок вартості опалення місць загального користування за минулий опалювальний сезон

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов’язав КП «Київтеплоенерго» змінити методику розрахунку вартості опалення місць загального користування (МЗК) та провести відповідний перерахунок. Тому для житлових будинків Києва, частково обладнаних квартирними лічильниками тепла, проведено перерозподіл обсягів теплової енергії на опалення МЗК. У серпневих платіжках мешканці цих будинків побачать перерахунок за опалювальний сезон 2020/2021 у бік зменшення або збільшення, залежно від фактичних обсягів споживання тепла та відсотку встановлення у будинку індивідуальних приладів обліку.

 У червні 2021 року КП «Київтеплоенерго» отримало від АМКУ рішення, згідно з яким компанія зобов’язана змінити методику нарахувань за опалення МЗК для будинків, частково обладнаних квартирними лічильниками тепла, а також відкоригувати нарахування за опалення у минулому опалювальному сезоні для власників квартир у таких будинках.

Раніше Київтеплоенерго застосовувало чинну Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг № 315 (далі — методика № 315), за якою витрати на опалення МЗК визначались як відсоток від загального обсягу споживання тепла будинком, який, в свою чергу, залежав від кількості поверхів.

Тепер замість методики № 315 Київтеплоенерго застосовуватиме Методику розрахунку кількості теплової енергії, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків та визначення оплати за їх опалення № 359, затверджену у жовтні 2006 року (далі — методика № 359). На вимогу АМКУ компанія провела в липні перерахунок клієнтам саме за цією методикою. Вона передбачає розрахунок витрат на опалення МЗК за формулами, у яких врахована наявність квартирних лічильників, опалювальна площа МЗК, теплова потужність системи опалення, температура повітря в приміщенні та середньомісячна температура на вулиці.

Наприклад, в житловому будинку на вулиці Мишуги,2 відсоток МЗК за методикою № 315 складав 10 %. А за методикою № 359 обсяг витрат на МЗК — майже 20 % від загального обсягу спожитого тепла будинком. Тобто обсяг витрат теплоенергії на опалення МЗК збільшився, але зменшився обсяг теплової енергії на потреби опалення квартир без лічильників. В результаті нарахування за опалення МЗК усім квартирам в цьому будинку збільшаться, а нарахування за опалення житлової площі квартирам без лічильників — зменшаться. Однак, варто зауважити, у кожному конкретному випадку збільшення чи зменшення нарахувань за опалення залежатиме від скорегованих показань індивідуальних лічильників, поверховості будинку та від опалювальної площі МЗК.

На основі Методики № 359 Київтеплоенерго провело перерозподіл обсягів теплової енергії для 1,3 тис. житлових будинків столиці, частково оснащених квартирними приладами обліку. Відповідні перерахунки клієнти можуть побачити у своїх особистих кабінетах або у платіжках, які отримають у серпні.

Слід зазначити, питання розподілу вартості опалення МЗК у будинках такого типу піднімалось кілька років поспіль. Зі свого боку, Київтеплоенерго неодноразово зверталось за роз’ясненнями, однак звернення лишились без відповіді.

Нагадаємо, обов’язкові для розгляду рекомендації Північним міжобласним територіальним відділенням АМКУ було надано КП «Київтеплоенерго» 24 червня 2021 року. Інформація про це розміщена на офіційному сайті відділення. За рішенням АМКУ КП «Київтеплоенерго» й надалі утримуватиметься від застосування Методики № 315 для розрахунків із споживачами, з якими не укладено договори відповідно до вимог ЗУ від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».

Друк