Дуальна освіта: студенти КПІ навчатимуться безпосередньо на київських ТЕЦ та СТ, а випускники зможуть одразу працевлаштуватись

Нещодавно Київтеплоенерго підписало двосторонні договори про партнерство та співробітництво та про дуальну освіту з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Головна мета проєкту – створити умови для того, щоб кожен студент зміг реалізувати здібності, побудувати кар’єру в енергетиці, розвиватися та мати гідні умови життя та праці.

Вже з вересня цього року студенти теплоенергетичного факультету та факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ, починаючи з третього курсу, один день на тиждень будуть навчатись на генеруючих об’єктах нашого підприємства. Навчання буде організовано таким чином, щоб молоді люди могли наживо побачити те, про що перед цим слухали на лекціях.

Молоді спеціалісти, які вже мають диплом бакалавра, можуть працювати на об’єктах підприємства та навчатись у магістратурі за індивідуальним графіком, розробленим КПІ спільно з КТЕ. Для цього необхідно, за допомогою наших спеціалістів, обрати напрямок виробничої діяльності. Такі студенти працевлаштовуються на підприємство, проходять інструктажі, ознайомлюються з робочим місцем. Потім починається безпосереднє навчання на робочому місці під керівництвом наставника. Тривалість такого навчання залежить від обраного місця роботи. Навчання є оплачуваним, з отриманням окладу, та усіх додаткових виплат згідно КЗППУ. Після цього необхідно скласти іспит, який дасть допуск до самостійної роботи.

Студенти четвертого курсу також можуть суміщати роботу та навчання. Для цього їм необхідно надати в Київтеплоенерго характеристику з вишу про те, що вони добре навчаються та стан здоров’я дозволяє їм працювати. Для них також буде розроблено індивідуальний графік, а процес навчання на виробництві буде таким самим, як і для бакалаврів.

Викладачі та студенти КПІ відвідали столичну теплоелектроцентраль №6, побачили, як працює цей велетень, електричний цех, водогрійні котли, як виглядає капремонт, поспілкувалися з енергетиками, які не одне десятиліття забезпечують стабільну роботу обладнання.

Ця та інші зустрічі зі студентами відбуваються в рамках соціального проєкту КТЕ із залучення молоді до енергетики — «Нова генерація». Його мета – показати студентам технічних вузів можливості розвитку і побудови кар’єри в енергетиці Києва, дати можливість отримати роботу за фахом і стати частиною багатотисячного колективу.

Ще одна мета спільного з КПІ проєкту — подолати стереотипні уявлення про енергетику як суто чоловічу професію, забезпечити рівні можливості побудови кар’єри, незалежно від статі.

Київтеплоенерго запрошує студентів профільних навчальних закладів. Охочі можуть надсилати резюме на електронну адресу: [email protected] або написати повідомлення на  сторінці Facebook «Почни кар’єру разом з Київтеплоенерго»: https://www.facebook.com/Kariera.v.Kyivteploenergo.

Перелік вакансій на нашому сайті за посиланням: https://kte.kmda.gov.ua/pro_pidpriemstvo/pratsyujmo-razom/.

Друк