Підготовка до зими: на київській ТЕЦ-6 триває капітальний ремонт енергоблоку № 1

Київська теплоелектроцентраль № 6 — наймолодша в Україні. Її теплова потужність — 1740 Гкал/год, а електрична — 500 МВт. Це дозволяє забезпечувати постачання гарячої води і тепла для житлового та соціального фонду у п’яти районах Києва (Дарницькому, Деснянському, Оболонському, Подільському, Шевченківському).

Енергоблок — це потужний цілісний комплекс, що включає котел, турбіну, генератор. Зазвичай його капітальний ремонт проводиться раз в 4 роки. Енергоблок № 1, який виведено в ремонт, працює з 1982 року. Його потужність — 250 МВт. В ході ремонтних робіт проведуть діагностику і технічне обслуговування складових енергоблоку, а також замінять старе устаткування на нове. Наприклад, у турбіні, яка за хвилину здійснює 3 тисячі обертів, замінять дефектні діафрагми та ступені робочих лопаток. На енергетичному котлі — замінять майже сімсот петель конвективного пароперегрівача низького тиску.

«Проведення ремонтів у міжсезоння — це ключова передумова забезпечення надійної теплогенерації на ТЕЦ в осінньо-зимовий період. Не дивлячись на енергетичну кризу та дефіцит коштів, що виник через стрімке зростання вартості газу, ми виконуємо усі необхідні заходи для підготовки київських ТЕЦ до опалювального сезону. Взимку ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 забезпечують теплом 48 % мешканців Києва у 8 адміністративних районах столиці. Також вони виробляють електроенергію для Об’єднаної енергосистеми України. Тому проведення поточних ремонтів — це один з важливих кроків для енергобезпеки Києва», зазначив директор структурного підрозділу «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго» Олександр Шевченко.

 Крім того, на ТЕЦ-6 вже виконано поточний ремонт енергоблоку № 2 і трьох водогрійних котлів, а до початку опалювального сезону виконають ремонт ще трьох водогрійних котлів та відремонтують насосне обладнання.

Проведення ремонтів на ТЕЦ не впливає на надання послуги з гарячого водопостачання та на баланс електроенергії в Києві.

Більшість обладнання на ТЕЦ працює ще з радянських часів і потребує оновлення. Одразу після переходу у 2018 році теплоенергетичного комплексу в муніципальне управління Київтеплоенерго розпочало його масштабну модернізацію. Наразі триває реалізація проєктів з модернізації: встановлення конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5 та когенераційних установок на ТЕЦ-6. Впровадження цих заходів дозволить підвищити гнучкість енергосистеми Києва, а також покращити якість надання послуг киянам.

 
Друк