КП «Київтеплоенерго» закликає клієнтів не довіряти рекламним оголошенням, де пропонуються послуги повірки лічильників від імені підприємства

Рекламні оголошення в мережі Інтернет та на дошках оголошень про надання послуг з повірки лічильників централізованого опалення та гарячого водопостачання, які начебто пропонує КП «Київтеплоенерго», є фейковими.

КП «Київтеплоенерго» закликає клієнтів бути пильними і ретельно перевіряти сертифікати комерційних структур, які пропонують послуги з повірки приладів обліку. Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» проводити повірку можуть виключно сертифіковані організації з переліку, оприлюдненому на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за посиланням: https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=d4916dd8-67bc-4597-92c0-b66a30d6e0d0&tag=Metrologiia .

Клієнти Київтеплоенерго можуть самостійно обрати організацію для повірки лічильника або скористатись сайтом комунального концерну «Центр комунального сервісу» – https://cks.com.ua/. Після проведення повірки відповідні документи необхідно надати до ЦКС через канали обслуговування. Перелік за посиланням: https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/.

Нагадаємо, урядом прийняте рішення про відновлення обов’язкової повірки квартирних лічильників опалення та гарячої води. Відповідно до Постанови КМУ №440 від 7 квітня 2023 р. відновлено повірку індивідуальних приладів обліку. Рішення поширюється на усю територію України, за винятком тимчасово окупованих територій та територій, де йдуть активні бойові дії. КП «Київтеплоенерго» почало отримувати від клієнтів повідомлення про появу маніпулятивних пропозицій комерційних структур про повірку приладів обліку начебто від імені або в інтересах теплопостачального підприємства.

Згідно з чинним законодавством, КП «Київтеплоенерго» не надає послуги з повірки індивідуальних приладів обліку самостійно чи через будь-які сторонні організації, не має договорів з жодною комерційною структурою цього спрямування та не делегує право здійснювати відповідні послуги від свого імені.

Відповідно до ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» поширення неправдивих відомостей, що вводять в оману клієнтів, є порушенням антиконкурентного законодавства та тягне за собою відповідальність, встановлену законом. У випадку, якщо клієнт зіштовхнувся із інформаційною маніпуляцією, для захисту власних прав радимо звертатися із відповідною заявою до Антимонопольного комітету України та до органів захисту прав споживачів.

Друк