На єдиному діючому в Україні сміттєспалювальному заводі «Енергія» почала працювати експериментальна модель установки системи хімочистки. Її завдання — визначити найбільш ефективний склад реагентів хімочистки димових газів перед будівництвом повноцінної системи, яке починається цього року і завершиться у 2022-му.
Впровадження сучасної системи хімічного очищення димових газів на заводі «Енергія» — один з важливих проектів в ході масштабної модернізації теплоенергетичного комплексу Києва. На сьогодні «Енергія» — це не лише стратегічний об’єкт сфери життєзабезпечення столиці (завод переробляє 25% столичного сміття), але й енергетичної інфраструктури (на підприємстві виробляється теплоенергія для більш ніж 300 багатоповерхівок).
На сьогодні викиди забруднюючих речовин заводу «Енергія» відповідають вимогам чинного українського законодавства і контролюються державною екологічною інспекцією та внутрішньою екологічною службою. Після встановлення системи хімічної очистки димових газів викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в 5 разів нижчі українських.
Цього року Київтеплоенерго розпочало реалізацію проекту поетапного впровадження системи хімочистки за Програмою соціально-економічного розвитку м. Києва. На 2020 рік вона передбачає 218 млн грн, а загальна вартість проекту — 874 млн грн.
Впровадження повноцінної системи хімічного очищення димових газів на першому і другому котлоагрегатах заводу «Енергія» заплановане у 2021 р., на третьому і четвертому — у 2022 р.
Вона передбачає застосування напівсухої технології. За допомогою введення спеціального вапняного розчину і активованого вугілля відбувається абсорбування та нейтралізація димових газів за період часу від 2 секунд.
«Вже більше тижня як працює експериментальна установка системи хімічного очищення димових газів. І зараз ми досліджуємо вплив різних реагентів на димові гази, щоб визначити, які з них найбільш ефективно працюють саме в умовах заводу «Енергія». Власне, ця формула потім буде закладена в роботу повноцінної системи хімічного очищення димових газів. Відповідно замірів, які були отримані під час роботи експериментальної установки, вдалось досягнути значного зменшення концентрації викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря що підтверджує правильність вибору технології очищення димових газів на заводі «Енергія». — повідомив Вячеслав Бінд, директор КП «Київтеплоенерго».
Нагадаємо, також на заводі «Енергія» цього року завершується програма капітального ремонту усіх електричних фільтрів. У вересні закінчуються роботи на останньому четвертому фільтрі.
Онлайн-трансляція із заводу «Енергія» на сайті Київтеплоенерго за посиланням https://kte.kmda.gov.ua/onlajn-translyatsiya/.