Як КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» забезпечує киян теплом та гарячої водою, а також як проводиться нарахування за спожиті послуги – прес-тур

Як виробляється теплова енергія на ТЕЦ? Як потрапляє централізоване опалення та гаряче водопостачання в будинки киян та від чого залежать нарахування в платіжках клієнтів за спожиті послуги? Саме про це йшла мова під час прес-туру, який сьогодні, 25 січня, КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» організувало для журналістів.

Спікерами виступили:
– керівник технічної служби СП «Київські ТЕЦ» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» – Сергій Смілян
– головний інженер СП «Київські теплові мережі» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» – Юрій Паливода
– директор СП «Енергозбут» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» – Костянтин Лопатін

Щоб побачити весь ланцюжок від виробництва теплової енергії до нарахувань за її споживання в платіжках, журналісти відвідали столичну ТЕЦ-5 та індивідуальний тепловий пункт, де вироблене КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» тепло потрапляє в домівки киян.

До речі, ТЕЦ-5 – найбільша та найпотужніша теплоелектроцентраль в Україні, яка виробляє теплову та електричну енергію. Вона забезпечує гарячим водопостачанням та централізованим опаленням 5 районів міста Києва: Дарницький, Солом’янський, Печерський, Голосіївський, Шевченківський, та 6 житлових масивів – Харківський, Позняки, Осокорки, Русанівка, Березняки, Теремки.

Крім ТЕЦ-5 теплова енергія в КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» виробляється на ТЕЦ-6, єдиним в Україні сміттєспалювальним заводом «Енергія», 180 котельними та 3 станціями теплопостачання.

Вироблене тепло, з допомогою магістральних трубопроводів, які перебувають на балансі СП «Київські теплові мережі», транспортується до центральних та індивідуальних теплових пунктів, які в свою чергу з допомогою розподільчих мереж постачають централізоване опалення та гаряче водопостачання до будинків.

СП «Київські теплові мережі» забезпечують:

  • 15 703 будівель – централізованим опаленням
  • 14 787 будівель – гарячим водопостачанням


«Сьогодні КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» повноцінно постачає теплову енергію та забезпечує централізованим опаленням і гарячим водопостачанням усіх споживачів Підприємства. Щодоби ми ліквідовуємо 35-40 пошкоджень. Над їх усуненням в цілодобовому режимі працює 31 аварійно-відновлювальна бригада та понад 250 одиниць спеціалізованої багатофункціональної техніки. В середньому на ліквідацію пошкодження йде 6-8 годин, в залежності від його складності. Ми розуміємо, що на вулиці зима, холодно, тож аварійні бригади працюють дуже оперативно, щоб ліквідувати пошкодження за максимально короткий термін. З травня 2018 року КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» ліквідувало близько 10 тис. пошкоджень тепломереж і замінили 36 км найбільш зношених трубопроводів. Однак ми розуміємо, що сьогодні понад 80% тепломереж повністю зношені і вони потребують заміни. Тож протягом 2019 року ми плануємо замінити не менше 100 км трубопроводів на загальну суму 686 млн грн. Ще 26 млн грн витратити на відновлення благоустрою територій після ліквідації аварійних пошкоджень»
, – сказав головний інженер СП «Київські теплові мережі» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Юрій Паливода.

Нарахуванням за спожиті послуги ЦО та ГВП проводяться відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Розрахунки здійснює структурний підрозділ «Енергозбут».

Суми в платіжках за тепло вираховуються згідно затверджених формул в залежності від того чи обладнаний будинок тепловим лічильником.

Наприклад, власнику квартири площею 50 метрів квадратних, яка знаходиться в будинку оснащеному будинковим лічильником, за тепло доведеться сплатить близько 555 грн, а от за таку ж квартиру, але в будинку без лічильника – 1755 грн.

Крім того, мешканці мають вчасно подавати показання лічильника гарячого водопостачання.

«Якщо споживач не надав показання лічильника – плата за послуги нараховується за середньодобовим обсягом споживання відповідної послуги за останні дванадцять місяців з урахуванням кількості днів її надання. А якщо споживач не надає показники протягом трьох місяців, то нарахування проводять як для приміщення, що не обладнане квартирним засобом обліку», – пояснив директор СП «Енергозбут» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Костянтин Лопатін.

Друк