Після переходу теплоенергетичного комплексу в муніципальну власність у 2018 році КП «Київтеплоенерго» розпочало активну співпрацю із провідним міжнародним стейкхолдером в енергетичному секторі — USAID Проєктом енергетичної безпеки.
Протягом цього часу команда Проєкту енергетичної безпеки надає всебічну технічну допомогу у вдосконаленні системи теплозабезпечення. На сьогодні розроблено стратегічний план розвитку столичної системи теплопостачання, триває робота над створенням наглядової ради у Київтеплоенерго, впровадженням на підприємстві комплексної автоматизованої системи управління.
За підтримки USAID будуть реалізовані масштабні проєкти з модернізації теплових мереж, теплоелектроцентралі №5, реконструкції котелень, створення системи диспетчерського управління SKADA.
USAID підтримає технічно та розробить проєктну документацію для таких проєктів:
Будівництво унікального енергоефективного конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5. Це дозволить не лише знизити споживання природного газу на 10%, а й збільшити виробничі потужності ТЕЦ і покращити екологічні показники.
Реконструкція низки київських котелень, що підвищить ефективність процесу генерації тепла.
Створення єдиної системи диспетчерського управління та збору даних SCADA. Що дозволить автоматизувати усі процеси управління та створить єдине інформаційне поле. Проект сприятиме підвищенню якості та надійності енергопостачання столиці, а також рівня її кіберзахисту.
Фінансування проєктів — Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Нагадаємо, що 27 грудня 2018 року Київтеплоенерго та КМДА підписали Меморандум з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо міжнародного співробітництва у модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.
Співпраця знаходиться в активній фазі.
Черговий консультативний візит делегації Проєкту енергетичної безпеки USAID відбувся наприкінці жовтня на ТЕЦ-5, де планується будівництво нового високотехнологічного обладнання.