З особливостями роботи столичної ТЕЦ-5 ближче познайомилися працівники департаменту із регулювання відносин у сфері енергетики «Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (НКРЕКП), які нещодавно завітали з екскурсією на теплоелектроцентраль.
Цей візит мав на меті не лише пізнавальний характер. Це була зустріч партнерів. Адже саме Національна комісія видає ліцензії на господарську діяльність підприємства, зокрема і ТЕЦ, а також встановлює тарифи на виробництво електричної та теплової енергії, транспортування та її постачання.
Під час екскурсії працівники НКРЕКП мали нагоду побачити на власні очі обладнання ТЕЦ в роботі. А також відвідали серце теплоелектроцентралі – машинний зал з турбінами, котельне відділення, де спостерігали за процесом горіння в котлах, підігрівачі високого і низького тиску, електротехнічні розподільчі пристрої ОРУ-110 та ОРУ-35 та багато іншого. Завершилася екскурсія в Музеї енергетики, який знаходиться на ТЕЦ-5. Тут відвідувачі мали змогу дізнатися не лише історію будівництва даної ТЕЦ, а й загалом історію енергетики та побачити старовинне енергетичне устаткування, яке раніше застосовували на виробництві.
Відвідувачі зізналися, що були вражені масштабами обладнання: велетенськими котлоагрегатами, складністю механізмів турбін, кількістю показників та панелей керування, а також рівнем відповідальності, яке лежить на працівниках станції.
«Подібні зустрічі дають нам змогу детальніше зрозуміти специфіку роботи ТЕЦ-5, складність виробничих процесів, оцінити загальний стан обладнання. Зрозуміти потребує воно заміни чи реконструкції найближчим часом, адже це також впливає на формування тарифів. Крім того, нам, як споживачам, також цікаво, як же насправді виробляється теплова та електрична енергія, якою ми користуємося щодня», — відзначив начальник управління генеруючих підприємств Олексій Чуприна.
Головний інженер ТЕЦ-5 Ігор Ласкавий відзначив, що обладнання станції сьогодні уже відпрацювало свій фізичний ресурс (понад 47 років) та потребує реконструкції. Однак існуючого джерела фінансування на це наразі не достатньо, тому в майбутньому ми маємо розуміти де будуть закладені кошти на ремонт устаткування, щоб підтримувати його в робочому стані.
Варто зазначити, що ТЕЦ-5 виробляє близько 30% теплової та електричної енергії, яку споживає місто Київ.