Попри обстріли і пошкодження теплоджерел у Києві забезпечили стабільне теплопостачання завдяки оперативному реагуванню персоналу

Через ракетні та артилерійські обстріли в Києві пошкоджень різного ступеня зазнали майже 50 теплоджерел. За рахунок оперативного реагування персоналу Київтеплоенерго на позаштатні ситуації, перебої з теплопостачанням містян зведені до мінімуму.

У опалювальному сезоні 2022/2023 на потреби централізованого опалення та гарячого водопостачання містян працює більше 150 теплоджерел різної потужності (котельні та станції теплопостачання), які забезпечують теплом заклади соціальної інфраструктури та понад 50% киян. У режимі 24/7 їх позмінно обслуговують більше 2 тис. працівників КП «Київтеплоенерго».

Найбільші руйнування теплоенергетичної інфраструктури Києва відбулись навесні та впродовж кількох місяців, починаючи з жовтня 2022 року, коли енергооб’єкти стали ціллю ракетних обстрілів. Тоді майже 50 теплоджерел зазнали різного ступеня пошкоджень – від розбитих шибок та дахів, до знищення теплового обладнання і повного виведення з ладу. Одна з котелень в Пущі-Водиці не підлягає ремонту, тому замінена на нову модульну. Усі відновлювальні роботи на теплоджерелах проводились в максимально стислі терміни, щоб мінімізувати для містян ризики припинення теплопостачання.

На екстрені відключення електроенергії теплоенергетики відреагували новими алгоритмами роботи персоналу та встановленням автономних джерел живлення. Наразі 50% котелень Київтеплоенерго оснащено генераторами різної потужності.

«З початку війни персонал теплоджерел увесь час пристосовується до нових умов праці. На початку повномасштабного вторгнення енергетики, незважаючи на ризики для життя, тижнями знаходились на робочих місцях. Завдяки їхній самовіддачі та професіоналізму місто завершило попередній опалювальний сезон. Потім ракетні обстріли енергетичних об’єктів та перебої з електропостачанням. В цих умовах наші працівники відпрацювали навички максимально оперативного переключення теплоджерела на автономні джерела живлення та запуску котелень з нуля», — зазначив Олег Шелест, заступник головного iнженера з експлуатації теплоджерел СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго».

Друк