На київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 триває підготовка до наступного опалювального сезону

Київтеплоенерго реалізує щорічну ремонтну кампанію для підготовки енергетичних об’єктів до стабільної роботи взимку. На двох теплоелектроцентралях №5 і №6 проведуть поточний і капітальний ремонт обладнання, у тому числі усіх шести енергоблоків та 11 водогрійних котлів.

Так, за цьогорічною програмою капітального ремонту на ТЕЦ-5 відремонтують енергоблок № 3, на ТЕЦ-6 — енергоблок № 1. В ході робіт проведуть діагностику, технічне обслуговування, а також замінять частину застарілого обладнання на нове сучасне. Також на теплоелектроцентралях відремонтують насосне обладнання, вимикачі, трансформатори та ін.

До слова, у період опалювального сезону київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 забезпечують 48% теплопостачання і 60% електроспоживання столиці. Більшість обладнання на них працює близько 40 років і потребує оновлення.

«Ремонт основного та допоміжного обладнання київських ТЕЦ — передумова їх надійної і стабільної роботи в осінньо-зимовий період. Нині вже майже завершили ремонт четвертого енергоблоку на ТЕЦ-5: провели капремонт турбогенератора, усунули виявлені дефекти обладнання, а також виконали ремонт головної парової засувки турбіни. Крім того, зараз продовжуємо реалізацію проєктів з модернізації: встановлення конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5 та когенераційних установок на ТЕЦ-6. Впровадження цих заходів дозволить підвищити гнучкість енергосистеми Києва, а також покращити якість надання послуг киянам», зазначив Олександр Шевченко, директор СП «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, в ході підготовки до опалювального сезону 2021/2022 Київтеплоенерго проведе поточний ремонт обладнання 183 районних і квартальних котелень у столиці.

Друк