“Ми загасили пожежу і врятували обладнання”: енергетик відновлює тепло- та електропостачання Києва після ракетного обстрілу

Восени 2022 року російська ракета влучила в одну з київських ТЕЦ. Полум’я охопило цехи, а системи пожежогасіння не могли дієво працювати, бо повністю перервалося постачання електрики. Під загрозою опинилося енергозабезпечення Києва – тож необхідно було якнайшвидше вгамувати пожежу.   

Максим того дня був на зміні. Як заступник начальника одного з цехів Київської ТЕЦ «Київтеплоенерго», він відповідає за роботу котлів і турбоагрегатів. Після влучання ракети, разом із працівниками зміни він взяв на себе завдання запобігти подальшим вибухам до того, як на місце події прибудуть рятівники ДСНС.   

Максим та його підлеглі не розгубилися: в аварійному режимі зупинили енергоблок, злили масло з резервуару основної турбіни та вжили заходів для збереження основного та допоміжного обладнання енергоблоку. Загасивши пожежу, вони негайно приступили до ремонту пошкодженого обладнання. Вже за кілька годин їм вдалося відновити постачання електрики, а менш ніж за півдоби кияни знову отримали тепло.

«Ніхто не панікував», – згадує Максим. «Ми працювали чітко і злагоджено – загасили пожежу та врятували обладнання. Цьому не навчишся у виші, і у підручниках також не знайдеш, як це робити. За таких критичних обставин на перший план виходять професіоналізм і багаторічний досвід виробничого персоналу».

Від початку повномасштабного вторгнення, USAID надало КП «Київтеплоенерго» 137 дизельних і бензинових генераторів, які роблять енергосистему Києва стійкішою до обстрілів з боку Росії. Саме один із цих генераторів допоміг Максиму та його співробітникам знову запустити агрегати ТЕЦ. Щойно отямившись після влучання ракети, вони почали ремонтувати трансформатори та під’єднувати обладнання ТЕЦ до мереж міста, повертаючи киянам тепло та гарячу воду.

Для того, щоб підвищити стійкість енергосистеми України, USAID надає ресурси вартістю 1 млрд. доларів – від автотрансформаторів, які дозволяють стабілізувати роботу мереж, до надання інструментів, засобів особистого захисту й аптечок першої допомоги для працівників, що дають змогу після російських обстрілів оперативно здійснювати ремонт.  Поєднання цих ресурсів із героїчною працею таких енергетиків, як Максим, забезпечує подальшу стійкість української енергосистеми до жорстокої агресії з боку Росії.

Друк