Київтеплоенерго: чому централізоване опалення працює при денній температурі +10?

Деякі наші клієнти хвилюються:
«На вулиці тепло, батареї гарячі…»
«Навіщо ви опалюєте повітря…»
«Ми спимо з відчиненими кватирками…»
«Чому не вимикаєте опалення…»

Дійсно, коли в повітрі відчувається весняне тепло, багатьом здається що за денної температури +10 опалення не потрібне.

Як насправді?
🔹Березнева погода мінлива і нестабільна. За прогнозами синоптиків, після тимчасового потепління температура знизиться до нічних заморозків. Саме тому згортання системи теплопостачання усього мегаполісу є передчасним і ризикованим. Адже загалом, щоб згорнути і знову розгорнути опалення для такого міста як Київ теплопостачальній компанії потрібно більше двох тижнів.

🔹Поки тепло нестабільне і є прогнози подальшого зниження температури, подача тепла з теплоджерел Київтеплоенерго здійснюється на мінімально можливій температурі.

🔹Такої температури теплоносія в мережі достатньо для того, щоб в помешканнях тримати обов’язкові за санітарними нормами +18°С. На фоні сезонного загострення респіраторних захворювань та посилення профілактичних заходів у зв’язку з поширенням «коронавірусу» COVID-19 в країнах ЄС дотримання санітарних норм є невід’ємною частиною відповідальності теплопостачальної компанії за здоров’я людей.

🔹Мінімальної температури теплоносія достатньо, щоб з крану текла гаряча вода належної якості, що відповідає санітарним нормам і перешкоджаю розвитку хвороботворних мікробів.

🔹Опалювальний сезон буде завершено і опалення вимкнене, коли стабілізується погода і впродовж 3-х діб середня температура становитеме +8 °С. В останні роки це, як правило, відбувається в першій половині квітня.

Яка альтернатива?
🔹Кияни, які проживають в будинках, не оснащеними системи погодного регулювання, можуть за колективною згодою шляхом опитування чи анкетування надавати заявки на вимкнення опалення в їх будинку.

🔹Організовуватись з сусідами, долучатись до міської програми з енергоефективності 70/30 та самостійно визначати потреби свого будинку в теплозабезпеченні.

Друк