Через зниження ціни на газ опалення в лютому коштувало на 26% менше порівняно з базовим тарифом

Завдяки газовій «знижці» нарахування за тепло і гарячу воду у лютому зменшені на 26%  — за централізоване опалення і на 24%  — за гарячу воду. Про це сьогодні на пресбрифінгу повідомив Костянтин Лопатін, директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго».

У паперовій платіжці за лютий, яка надійде киянам цього тижня, сума знижки зазначена у графі «Перерахунок». Загалом у Києві перерахунок у лютому за спожиті послуги перевищив  414 млн грн.

«У лютому в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1224,26 грн — замість встановленої тарифом вартості 1654,41 грн/Гкал. Для будинків без лічильників вартість опалення 1 м² складає 24,34 грн/м² (з урахуванням температурного коефіцієнту та газової «знижки») при нормативному тарифі 38,5 грн/м². Вартість 1 м³ гарячої води також зменшилась приблизно на 23 грн», — зазначив Костянтин Лопатін.

Перерахунок вартості послуг став можливим після появи в правовому полі механізму, який дозволяє теплопостачальним компаніям враховувати актуальну ціну газу при нарахуванні за послуги. Цей механізм передбачений Постановою КМУ № 1082  «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», прийнятою 24 грудня 2019 року.

Нагадаємо, вартість природного газу в тарифі на опалення та гарячу воду складає майже 80%. Раніше ціна газу визначалась перед опалювальним сезоном для усіх теплових компаній, а починаючи з грудня 2019 року кияни отримують знижку за опалення і гарячу воду у відповідності з актуальною ціною газу в розрахунковому періоді.

Переглянути презентацію щодо вартості опалення і гарячої води в Києві за лютий 2020

Друк