КП «Київтеплоенерго» взяло участь в онлайн-обговоренні Плану дій «Зелене місто» для Києва у рамках підписаного в березні 2019 року Меморандуму про порозуміння між Київською міською держадміністрацією і Європейським банком реконструкції та розвитку щодо програми ЄБРР «Зелені міста». Загалом в обговоренні взяли участь більше 100 представників ЄБРР, КМДА, громадських організацій та комунальних підприємств.
Що потрібно зробити в енергосекторі, щоб «Зелене місто» Київ стало низьковуглецевим, екологічно свідомим і розумним містом, яке надає громадські послуги високої якості?
Для цього визначено основні завдання-індикатори, серед яких: зменшення споживання теплової енергії/викопного палива житловими будівлями, збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел, а також зниження рівня зношеності теплових мереж.
План дій декарбонізації столичної енергетики передбачає:
— підвищення рівня енергоефективності житлового фонду та будівель бюджетної сфери завдяки термомодернізації, автоматизації, ремонту;
— впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності в промисловій сфері;
— встановлення дахових сонячних колекторів для забезпечення будівель гарячою водою та теплом;
— реконструкція мереж та обладнання централізованого теплопостачання.
Зокрема, планується заміна трубопроводів, збільшення обсягів фінансування з бюджету, а також залучення коштів міжнародних фінансових установ на модернізацію мереж та обладнання. Крім того, передбачається аналіз можливості використання теплових насосів як у системах централізованого теплопостачання (наприклад, у районних котельнях), так і в багатоквартирних будинках.
Стратегічна мета Плану дій «Зелені міста» – за 15 років Київ знизить забруднення повітря та викиди парникових газів енергоджерелами. До слова, КП «Київтеплоенерго» як найбільша столична енергокомпанія, яка забезпечує близько 90% потреб Києва у теплі і 60% у електроенергії, активно вивчає світові інноваційні підходи виробництва «зеленого» тепла та декарбонізації столичної енергетики.
Усі актуальні новини про столичний енергокомплекс — на Telegram-каналі Київтеплоенерго: https://t.me/kyivteploenergo