Заборгованість киян за гарячу воду й тепло зросла на 830 млн грн: містянам пропонують скористатись лояльним механізмом реструктуризації боргу

Переважна більшість киян сумлінно ставляться до оплати тепла та гарячої води навіть в умовах воєнного стану. Однак попри високий рівень оплат, рівень заборгованості за ці послуги в Києві за останній рік невпинно зростає і зараз складає майже 6 млрд грн. Про це сьогодні під час пресбрифінгу заявив директор структурного підрозділу «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Він зауважив, що завдяки стабільній та регулярній оплаті, яку демонструють більшість киян, забезпечується підтримка роботи енергокомплексу в умовах воєнного стану. «Київтеплоенерго» висловлює вдячність своїм клієнтам за оплату послуг і постійно працює над удосконаленням клієнтських сервісів.

Разом із тим, на фоні високого відсотка платежів, загальний борг зріс на 830 млн грн у порівнянні з вереснем минулого року і становить зараз майже 6 млрд грн.

«Київтеплоенерго виробляє не лише тепло, але й електроенергію для потреб Києва. Сплата за опалення та гарячу воду надзвичайно важлива, адже на ці гроші закуповується газ, який використовується для генерації тепла та електроенергії для більшості житлових будинків столиці. Зрозуміло, що війна серйозно вплинула на економічну ситуацію у країні та платоспроможність кожного. Але сьогодні для енергетики оплата за комунальні послуги – це внесок у стабільне та безпечне проходження зими. Важливо вже зараз погашати борги, у період, коли нарахування найменші, зокрема, відсутні нарахування за опалення та менше споживання гарячої води. Якщо важко сплачувати одразу всю суму боргу – його можна реструктуризувати та сплачувати частинами. Механізм поетапної оплати боргу (реструктуризації) дозволить знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет та рівномірно розподілити виплати по погашенню заборгованості», – повідомив Лопатін.

Друк