КП «Київтеплоенерго» вживає всіх необхідних заходів для забезпечення роботи ТЕЦ-5, недопущення її зупинки та уникнення виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру у м. Києві

Інформація щодо закупівлі природного газу КП «Київтеплоенерго» для забезпечення діяльності ТЕЦ-5

До прес-служби КП «Київтеплоенерго» надходять запити ЗМІ щодо закупівлі природного газу комунальним підприємствам у комерційної компанії. Ми підготували розгорнуту відповідь.

31 липня 2018 року КП «Київтеплоенерго» підписало тимчасовий договір з Приватним Акціонерним Товариством «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» (Договір від 31.07.2018 № ПГ-С/18-008/32 (УНБ)) на постачання 18 млн куб. м за ціною 10,2 тис. грн за тисячу кубометрів (даного об’єму газу достатньо для безперебійної роботи ТЕЦ-5 протягом місця). Ця угода була укладена для забезпечення стабільної роботи ТЕЦ-5, а також уникнення можливості виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру у місті Києві. Це дозволило уникнути відключення столичної теплоелектроцентралі №5, а також застосування графіків аварійних відключень електроенергії у Києві. Інформаційна таблиця щодо укладання договору на постачання природного газу з УНБ.

Нагадуємо, що КП «Київтеплоенерго» тричі зверталося до ПАТ «НАК «Нафтогаз України» з приводу укладення договорів купівлі-продажу природного газу. Однак ПАТ «НАК «Нафтогаз України» відмовилося підписувати договір на постачання газу з комунальним підприємством допоки воно не візьме на себе борги приватної компанії ПАТ «Київенерго», попереднього користувача теплоенергетичного обладнання столиці. Наразі спір щодо укладання договору з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» розглядається в суді.

У зв’язку з неодноразовою відмовою ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» від укладення договорів купівлі-продажу природного газу з КП «Київтеплоенерго», підприємство не має можливості здійснювати купівлю газу на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».

30 липня 2018 року під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва проведена нарада, під час якої КП «Київтеплоенерго» доручено вжити заходів щодо забезпечення сталої роботи ТЕЦ-5, зокрема, шляхом закупівлі природного газу на ринку та формування запасів резервного палива.

31 липня під час комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнано потенційну загрозу виникнення порушення режиму роботи окремої частини енергетичної системи України у м. Києві. Для недопущення цієї загрози комісія доручила КП «Київтеплоенерго» в установленому порядку вжити заходів із закупівлі природного газу на ринку.

Враховуючи вищезазначені доручення та з метою забезпечення стабільної роботи ТЕЦ, КП «Київтеплоенерго» тимчасово уклало угоду на закупівлю природного газу за комерційною ціною. Це дозволило уникнути зупинки ТЕЦ та наслідків, що могли виникнути, зокрема, застосування графіків аварійних відключень електроенергії.

УНБ єдиний постачальник газу який погодився заключити договір з КП «Київтеплоенерго» за умови:
– відсутності авансового платежу;
– відсутності банківської гарантії та/або акредитива, або будь яких інших видів забезпечення;
– розстрочки платежу на 38 днів;
– надання гарантії транспортування газу в газо-транспортну систему України;
– ціна УНБ (10,2 тис. грн за тисячу кубометрів) поставки газу нижча ніж у ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», яка за умови оплати протягом або після періоду (календарний місяць) поставки газу становить 11,083 тис. грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Однак ціна УНБ вища за ціну ПАТ «НАК «Нафтогаз України», якби закупівля проводилася за умови місячної авансової передоплати. Але варто зазначити, що наразі КП «Київтеплоенерго» не може проводити авансові оплати.

Ознайомитися з цінами на газ ПАТ «НАК «Нафтогазу України» можна за посиланням .

Ще раз наголошуємо, що угода з УНБ була укладена тимчасово, до вирішення питання підписання договору на постачання газу з ПАТ «НАК «Нафтогаз України». Підрядник на постачання природного палива обирався виходячи з ціни на газ та наявності необхідного обсягу газу для потреб комунального підприємства.

Станом на сьогодні питання укладання мирової угоди між Київською міською державною адміністрацією (КП «Київтеплоенерго») та ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» залишається не врегульованим.

Друк