КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» спільно з експертами провело аудит на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 для формування програми модернізації

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» спільно зі спеціалістами ПрАТ «Львіворгрес», які виграли відповідний тендер на платформі «ProZorro», провели технічний аудит ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. Експерти протестували роботу обладнання, будівель та споруд ТЕЦ та надали рекомендації щодо модернізації та переоснащення устаткування станцій.

Подальша модернізація дозволить підвищити надійність роботи ТЕЦ, збільшити виробничі показники та стати конкурентноздатним членом нового ринку електроенергії.

Під час аудиту експерти перевірили зокрема технічний стан: енергетичних та водогрійних котлів і посудин, турбін, трубопроводів, генераторів, трансформаторів, газового господарства, мережних та циркуляційних насосів, берегових насосних станцій, електродвигунів, вимикачів, систем шин, релейного обладнання, внутрішьостанційних теплових мереж, кабельного господарства, систем збудження, хімводоочищення, мазутного господарства, арматури, берегових насосних станцій, димових труб, основних будівель та споруд тощо.

За висновками експертів найбільш доцільним під час модернізації ТЕЦ є створення станційних систем керування з реконструкцією систем автоматичного регулювання турбін, збудників генераторів, що в результаті дасть можливість участі ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 в новому ринку електроенергії, а також підвищить якість постачання послуг для споживачів.

«Столичні ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 готуються стати повноправним учасником нового ринку електроенергії, що незабаром має запрацювати в країні. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» на заміну оптового ринку прийде конкурентний, який діятиме на договірній основі. І ми націлені на модернізацію та підвищення ефективності роботи ТЕЦ», – розповів директор структурного підрозділу «Київські ТЕЦ» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Олександр Шевченко.

За словами Шевченка, планується будівництво комплексних розподільчх установок для підвищення надійності постачання електроенергії; реконструкція пальників на всіх енергетичних котлах обох станцій для зниження шкідливих викидів в атмосферу; реконструкція теплових мереж на станції.

«На основі рекомендацій фахівців ми запланували реалізувати два важливих проекти – будівництво конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5 та високоманевреної когенераційної установки на ТЕЦ-6. Ці роботи значно знизять витрати палива, дозволять покращитти екологічні показники та збільшити виробничі потужності ТЕЦ. Зокрема високоманеврена когенераційна установка дасть можливість ТЕЦ-6 значно ефективніше працювати в міжопалювальний період та брати участь у ринку електроенергії за рахунок високої швидкості навантаження та розвантаження в опалювальний період», – додав керівник СП «Київські» ТЕЦ.

Наразі «Київтеплоенерго» працює над техніко-економічним обґрунтуванням (ТЕО) проектів з подальшим проведенням їх державної експертизи. Після завершення ТЕО та Держекспертизи готову документацію передадуть на розгляд до Кабінету Міністрів України. Відповідно до постанови КМУ від 18 квітня 2018 р. № 324 та п.5 Постанови НКРЕКП від 01.08.2017 №991 ТЕЦ може отримати фінансову підтримку на проведення реконструкції та/або модернізації обладнання ТЕЦ для підвищення своєї конкурентоспроможності в умовах нового ринку електричної енергії.

Довідка:
Столичні теплоелектроцентралі виробляють теплову та електричну енергію, забезпечуючи киян теплом, світлом та гарячою водою.
ТЕЦ-5 – найбільша та найпотужніша теплоелектроцентраль в Україні
Встановлена теплова потужність ТЕЦ-5 – 1874 Гкал/год.
Встановлена електрична потужність ТЕЦ-5 – 700 МВт

ТЕЦ-6 – наймолодша теплоелектроцентраль України.
Встановлена електрична потужність ТЕЦ-6 становить 500 МВт,
Встановлена теплова потужність – 1740 Гкал/год.

Друк