Як відомо, температура у приміщеннях і температурний режим теплоносіїв безпосередньо пов’язані з температурою зовнішнього повітря, тому початок/закінчення опалювального періоду залежить від погодних умов. Дані щодо середньодобової температури «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» щодня отримує від Укргідрометцентру, на основі яких і планує, на одну-дві доби максимум, які будуть навантаження на обладнання (енергетичні блоки, водогрійні котли).
На сьогодні ми не можемо назвати погодні умови стійкими, адже дуже часто погода приносить нам неочікувані сюрпризи – то достатньо високу температуру у лютому місяці, то сніг у кінці березня. Крім того, згідно із законодавчими нормами, ми повинні забезпечити належну температуру (у межах 18-20 ºС) у приміщеннях усіх споживачів без винятку, а це неможливо без дотримання температурних параметрів роботи теплоносіїв.
Максимальні та мінімальні температурні показники теплоносіїв, залежно від середньодобової температури зовнішнього повітря, визначено у Температурному графіку роботи теплових мереж КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». Зазначений графік розроблено фахівцями Підприємства на опалювальний період (з жовтня 2018 р. до жовтня 2019 р. включно) і затверджено Київською міською державною адміністрацією.
Загалом, впродовж опалювального періоду, «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» чітко дотримувалося затвердженого Температурного графіка. Спостерігалися лише короткочасні відхилення у межах +/-1–2 , що виникали у зв’язку з аварійними ситуаціями, які оперативно ліквідовувалися.
Нагадуємо, рішення про закінчення опалювального періоду приймається, якщо середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох діб буде +8 ºС і вище.
«КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» забезпечує температуру теплоносіїв безпосередньо до вводу у будинок. При цьому внутрішньобудинкові системи теплопостачання та гарячого водозабезпечення обслуговуються Керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду у кожному районі міста.
А безпосередньо для кожного зі споживачів, поради з енергоефективності, завжди актуальні:
1. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку може прийняти рішення щодо зменшення температури у всій будівлі. У цьому випадку є не лише перевага у забезпеченні комфортної температури безпосередньо у квартирах, а й зменшення споживання тепла. Адже зменшуючи кількість споживання Гкал, споживачі зменшують і власні витрати.
2. Нові радіатори у будинках мають терморегулятори, що дозволяють регулювати температуру у окремих приміщеннях.
3. Утеплення будинків, яке має стати нормою сьогодення.
Крім того, зараз стало легше і економніше провести термомодернізацію свого будинку, оскільки існують програми співфінансування: Міські програми 70/30, програми IQenergy та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.