Частка відновлювальних джерел в світовому секторі теплопостачання перевищила 10%

Аналітичний центр REN21, що спеціалізується на дослідженні та аналізі роботи сектору відновлюваної енергетики, оприлюднив річний огляд розвитку світових потужностей ВДЕ у 2020 році.

Так, автори звіту відзначають наступні тенденції:

  • Збільшення попиту на енергоресурси призводить до того, що попри суттєве нарощення «зеленої» генерації протягом останніх років, обсяги використання викопного палива практично не змінились.
  • Сектор електроенергетики демонструє найкращі показники переходу на відновлювальні джерела енергії. Частка ВДЕ в глобальному енергетичному міксі досягла 29%. За 2020 рік було додано 256 ГВт нових потужностй, що на 30% більше ніж попереднього року.
  • Успіхи в інших секторах не такі відчутні: зокрема, в секторі опалення та охолодження частка відновлювальних джерел енергії становить не більше 10% у глобальному вимірі. Що стосується сектору централізованого теплопостачання, то тут цей показник становить 2%.

Однак прогрес очевидний. У Евросоюзі, який є світовим лідером із переходу на кліматично-нейтральні технології, відновлювані джерела енергії забезпечують понад 21% загальних потреб теплопостачання. А в деяких країнах Балтії та Північної Європи цей показник досяг 50%.

З огляду на активну кліматичну політику, яку сьогодні провадять все більше держав світу, варто очікувати більш інтенсивного переходу на чисті види енергії найближчим часом. Водночас збільшення попиту на енергоресурси, зумовленого як зростанням кількості населення на Землі, так і інтенсивною індустріацізацією, призводить до того, що відмова від викопного палива відбувається дещо повільнішими темпами ніж це потрібно для боротьби зі змінами клімату.

Друк