Березневе тепло відзначиться на цифрах в комунальних платежах.
Через теплу погоду на вулиці жителі столиці почали масово скаржитися на “спеку” у квартирах. Кияни цікавляться, чи збирається влада раніше відключати опалення, адже це допомогло б пристойно заощадити на оплаті “комуналки”. “Сегодня” з’ясували, чи варто чекати раннього закінчення опалювального сезону і як змінюються суми в платіжках в залежності від температури повітря.
“У квартирі всі вікна на оранку, гріємо вулицю, а квитанції потім знову прийдуть з космічними сумами”, – обурюється киянка Ольга Бут.
Дійсно, в цьому році і лютнева, і березнева погода радує теплом. За даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Срезневського, середньомісячна температура останнього місяця зими перевищила норму аж на 4,8°С, а в березні вже було зафіксовано кілька спекотних рекордів. Наприклад, 8 і 9 березня середньодобова температура вперше за 139 років спостережень перевищила позначку в +10°С. Була рекордно теплою і ніч 9 березня – температура не опустилася нижче +7°С. Проте такі температурні гойдалки ще змінюються різкими похолоданнями, тому влада поки відключати опалення не поспішає.
“Згідно із законом, ми це робимо, коли середньодобова температура впродовж трьох днів тримається на позначці +8°С, дивимося і на динаміку погоди. Наприклад, в понеділок, 18 березня, було тепло, але вже в четвер-п’ятницю за прогнозами вночі похолодає до 1 градуса. Без опалення в квартирах буде сиро і холодно”, – пояснюють в КМДА.
І нагадують, що процес відключення тепла займає близько тижня, так що до неділі змін точно не передбачається.
У КП “Київтеплоенерго” додають, що технічних можливостей регулювати температуру в кожній окремій квартирі немає: система опалення в столиці централізована. Але в залежності від середньодобової температури повітря регулюють температуру теплоносія. “Чим тепліше на вулиці, тим менш гарячі батареї і менше кількість спожитого будинком тепла”, – говорять в КП. Отже на суми в платіжках погода все ж таки вплине. Хоча спрогнозувати, якими будуть суми за березень, поки складно.
Кияни кажуть, що за лютий за опалення дійсно нарахували трохи менше, ніж за січень (втім, і місяць був на три дні коротшим). Наприклад, за однокімнатну квартиру на Печерську жителі заплатили за лютий 849 грн, а за січень 905 грн. Опалення в двокімнатній квартирі на Святошині в будинку з непрацюючим лічильником обійшлося в лютому в 1802 грн, а в січні в 2275 грн. У трикімнатній на Теремках – 2200 і 2507 грн, відповідно.