Київ вивчає успішний досвід Анкари в сфері раціонального та екологічно безпечного поводження зі сміттям

Відбувся робочий візит делегації КМДА до Анкари, в якому взяв участь директор комунального підприємства «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд. Мета візиту — вивчення успішного досвіду Туреччини у втіленні проєктів з екологічно безпечного та раціонального використання в енергетичній сфері певних видів відходів.

КП «Київтеплоенерго» — найбільша столична енергокомпанія, яка забезпечує близько 90% потреб Києва у теплі і 60% у електроенергії. Підприємство активно вивчає світові інноваційні підходи у сфері альтернативної енергетики. У тому числі, технології виробництва електроенергії та газу з відходів, що в сьогоднішніх умовах зростання вартості енергоносіїв є вкрай важливо.

Прикладом у розвитку раціональної та екологічно безпечної системи перетворення відходів на енергію є Туреччина. В країні побудовано 14 сучасних комплексів, які не тільки ефективно утилізують побутові відходи, а й отримують у процесі переробки електричну та теплову енергію.

Для вивчення успішного досвіду Анкари українська делегація відвідала сміттєперевантажувальну станцію Alacaatlı, завод ІТС-Sincan із утилізації твердих відходів та сміттєпереробне підприємтво ITC-Mamak.

Сміттєпереробний завод ITC-Mamak був побудований на місці одного з найбільших сміттєзвалищ в Анкарі. Нині ця територія повністю очищена від сміття, частина з якого була захоронена. Електроенергія, яку отримує підприємство під час переробки відходів, йде у тому числі на опалення одного з найбільших у турецькій столиці торгових центрів, побудованого поруч біля заводу.

Також у ході візиту сторони обговорили програму обміну досвідом та стажування працівників київського сміттєспалювального заводу «Енергія» на турецькому ITC-Mamak.

Загальний склад української делегації — заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд, директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко, директор департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Зазначимо, що за розробленою у Києві Стратегією модернізації системи теплопостачання-2030 передбачено, у тому числі, збільшення частки альтернативних джерел енергії у виробництві тепла до 50%.

Нагадаємо, Київтеплоенерго обслуговує третю за розміром в Європі систему теплових мереж протяжністю понад 2700 кілометрів. Генерація теплової енергії здійснюється на двох потужних теплоелектроцентралях №5 і №6, а також майже на 200 теплоджерелах (станціях теплопостачання і котельнях).

Друк