На засіданні Уряду України схвалене рішення про необхідність виділення державної субвенції для врегулювання заборгованості перед НАК «Нафтогаз»

Міністерство фінансів України та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опрацюють питання врегулювання заборгованості перед «НАК «Нафтогаз», що утворилася у Києві. Відповідне доручення сьогодні надане на засіданні Уряду України, повідомляється на сайті КМДА.

Зокрема, Уряд готовий схвалити і реалізувати всі рішення, які дозволять забезпечити Київ енергоресурсами.
«Мова йде про зміни до відповідної постанови та виділення державної субвенції на різницю в тарифах. Це дозволить вирішити питання штрафних санкцій, що були нараховані «Нафтогазом», та правонаступництва боргу. Після цього можемо говорити про відновлення постачання гарячої води у столиці та оперативні заходи з підготовки до опалювального сезону», – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що Київ вітає конструктивну позицію Уряду в цьому надважливому питанні, і зазначив, що наразі важливо відпрацювати виконання постанови, враховуючи існуючу ситуацію.

Нагадаємо, «НАК «Нафтогаз» наполягає, щоб нове підприємство – КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» взяло на себе борги за природний газ, що утворилися за період дії угоди з ПАТ «Київенерго». До цього НАК «Нафтогаз України» відмовився укласти угоду з КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на постачання природного газу. Це причинило відсутність гарячої води у киян та загрозу відключення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6.

Наразі справа розглядається в Господарському суді м. Києва, що може зайняти тривалий час. Тому, зважаючи на близькість опалювального сезону, міська адміністрація Києва наполягла на розгляді цього питання на рівні Кабінету Міністрів України.

Довідково: У квітні 2018 року завершилася багаторічна угода міста з ПАТ «Київенерго». У результаті функція постачання гарячої води й тепла перейшла до комунального підприємства «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», яке було спеціально створене для цієї роботи. З 1 серпня 2018 року в користування КП «КИЇВТЕПЛОНЕРЕГО» переданий весь теплоенергетичний комплекс Києва: понад 2,6 тис км тепломереж, майже 200 котельних та станцій теплопостачання, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод «Енергія».

За час дії угоди у ПАТ «Київенерго» сформувався борг перед НАК «Нафтогаз» за спожитий природний газ у розмірі кількох мільярдів гривень. НАК «Нафтогаз» наполягає, щоб нове підприємство – «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» взяло на себе ці борги. З цієї причини НАК «Нафтогаз України» відмовився укласти угоду з КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на постачання природного газу. НАК вимагає спочатку вирішити питання правонаступництва боргів. Це причинило відсутність гарячої води у киян та загрозу відключення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, що забезпечують теплом та гарячою водою близько 70% Києва.

Друк