Питання відновлення газопостачання має бути вирішене в найближчі дні для нормального входження в опалювальний сезон — т.в.о. директора КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» В’ячеслав Бінд

Якщо найближчим часом КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» не вдасться укласти договір на постачання газу з НАК «Нафтогаз України» – своєчасний початок опалювального сезону в Києві буде під загрозою. Про це заявив т. в. о. директора КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» В’ячеслав Бінд під час прес-брифінгу в Київській міській державній адміністрації.

«Чим пізніше ми отримаємо газ на джерела енергопостачяння, тим більше часу займе вхід в опалювальний сезон. Щоб прогріти мережі нам потрібно близько тижня. В цей час ми чекаємо велику кількість пошкоджень – не менше, ніж було виявлено під час гідравлічних випробувань. Усі їх потрібно буде ліквідувати у дуже короткі терміни», – зазначає т. в. о. директора КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Також, за словами В’ячеслава Бінда, відсутність газопостачання на енергоджерела під час гідравлічних випробувань може стати причиною додаткових пошкоджень мереж. А саме – зміна температури теплоносія утворює подовження трубопроводу, що провокує пошкодження труб.

Крім того, щоб підтримувати мережі в хорошому стані, воду для їх використання потрібно готувати – очищувати від солей, забирати кисень. Адже вони провокують корозію труб.

«На столичній ТЕЦ-6 сьогодні працює паровий котел, який дозволяє нагрівати воду та забирати з неї кисень, тим самим рятуючи мережі від корозії. Однак зупинка ТЕЦ-5 призведе до відсутності пару, через що доведеться подавати непідготовлену воду в мережі. А це близько 700 тон води на годину. Це достатньо критично для мереж. Тому нам потрібно підтримувати експлуатаційний рівень ТЕЦ, тобто мінімальну її роботу для того, щоб подавати пар в мережі, та забезпечувати надійну роботу енерговузла столиці. Адже якщо призупинити ТЕЦ-5, то ремонтна програма усієї центральної енергосистеми міста буде припинена. Оскільки ТЕЦ-5 є регулюючою станцією напруги всієї мережі міста», – відзначив Бінд.

Саме тому в КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» та КМДА роблять усе можливе, щоб якнайшвидше вирішити питання з НАК «Нафтогаз України» та укласти договір на газопостачання. Адже, якщо не вдасться вирішити це питання в найближчі дні, КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» доведеться знову укладати тимчасовий договір на закупівлю газу з іншим постачальником, щоб підтримати безперебійну роботу ТЕЦ-5.

Варто зазначити, що не зважаючи на відсутність стабільного газопостачання КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» працює в штатному порядку і готує тепломережі міста до зими.

«Станом на сьогодні КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» провело гідравлічні випробування понад 90% мереж та джерел. Тобто підготовка до опалювального сезону йде в штатному режимі. Ми уже ліквідували близько 4,5 тис. гідравлічних та експлуатаційних пошкоджень. 1,5-2 тисячі з яких – це пошкодження виявленні в процесі гідравлічних випробувань», – розповів В’ячеслав Бінд.

Друк