Житловий будинок на вулиці Петрицького сплатив за опалення на 40% менше завдяки енергоефективним заходам

У Києві вартість опалення у житлових будівлях, де провели енергоефективні заходи, нижча на 20-30%. Комплекс робіт, що дозволяє економити, будинкові громади виконують в рамках міських програм співфінансування – конкурсу «70/30%» та програми «Капремонти».

Одним з рекордсменів Києва з енергозаощадження у січні став будинок на вул. Петрицького, 17а. Мешканці цього будинку сплатили за опалення 17 грн/м². Це на 42% менше, ніж середня вартість опалення 1 м² в Києві у будинках з лічильниками за цей самий період.

Така економія стала можливою завдяки участі у міській програмі енергоефективності 70/30. У будинку модернізовано систему тепло- та водопостачання, проведено утеплення модулів теплопункту та трубопроводів. Інвестиції у енергоефективність залучені за механізмом співфінансування (70% – кошти міського бюджету, 30% – власні кошти ОСББ «Петрицького 17а»).

Ще одним лідером з енергоефективності із меншими витратами на опалення став будинок на вул. Урлівська, 11а – 20,45 грн/м² (економія 31%), який також модернізовано за програмою співфінансування із залученням міських коштів.

На сайті www.teplo.org.ua можна порівняти ваш будинок з більш енергоефективним. Для цього необхідно у графі пошуку ввести свою адресу. Порівняння буде проведено автоматично. Ресурс Тепло.орг також дозволяє перевірити, скільки тепла споживає ваша багатоповерхівка, яка вартість опалення, що впливає на обсяги нарахувань тощо.

Друк