Жінки в енергетиці

6 березня виконавчий директор КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Юлія Орел взяла участь у круглому столі на тему: «Жінки в енергетиці: виклики та можливості», який організував USAID Проект енергетичної безпеки до Міжнародного жіночого дня. Під час заходу учасники обговорювали важливість гендерної рівності та рівних можливостей кар’єрного зростання для чоловіків і жінок в сфері енергетики. А також дискутували щодо питань жіночого лідерства в енергетичній галузі.

Після активної дискусії представники USAID Проект енергетичної безпеки та Жіночого Енергетичного клубу України підписали меморандум про співпрацю. Меморандум передбачає собою реалізацію спільних проектів та заходів, які дозволять змінити відношення до гендерної рівності в Україні, як на законодавчому рівні, так і на практиці на енергетичних підприємствах.

Учасниками заходу стали: заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу Ольга Бєлькова, Голова НКРЕКП Оксана Кривенко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції Наталія Бойко, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, представниця USAID України Діана Задорожна, керівник проектів USAID Енергетичної Безпеки Робін Кемп, президент ГО «Жіночий енергетичний клуб України» Валентина Бєлякова та інші.

За даними міжнародних експертів частка жінок, зайнятих в енергетичному секторі в світі, сьогодні складає 20-25%. В Україні ж кожен третій працівник сфери енергетики – жінка. Це значна частина, але відсоток чоловіків-енергетиків все-таки в рази більший. До того ж статистика свідчить, що відсоток жінок, які посідають керівні посади в даній сфері – мінімальний. Як правило їх праця зосереджена серед професіоналів, фахівців та на найпростіших роботах. А для кар’єрного росту їм доводиться докладати значно більше зусиль, ніж чоловікам. Адже жінкам необхідно не лише наполегливо працювати і щодня максимально проявляти себе на роботі, щоб доказати свою професіональність, але й лишатися турботливими мамами, люблячими дружинами, піклуватися про домашній затишок.

Однак учасники кругло столу переконані, що саме такі якості, а також гнучкість, креативність та багатозадачність, якою володіють жінки, спроможні змінити енергетику на краще, а також сприяти розвитку галузі та економічної стабільності країни. А для цього нам необхідно в майбутньому зробити акцент на:

– заохоченні жінок та молоді до роботи на технічних та управлінських посадах у сфері енергетики;
– організації професійного навчання та розвитку жінок на підприємствах;
– забезпеченні соціальних гарантій, конкурентної заробітної платні та рівних прав між чоловіками та жінками в межах посадової ієрархії.

Жінки-енергетики є невід’ємною частиною і нашого колективу. Близько 30% персоналу КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», яке є одним з найбільших енергетичних Підприємств України, – це жінки.

«На нашому Підприємстві жінки обіймають не лише адміністративні посади, а часто є і кращими спеціалістами, які працюють в самому серці виробництва: машиністи котлів та кранів, інженери, електромонтери, апаратники очисних споруд. І ми пишаємося та цінуємо кожну з них, адже від них залежить виконання планових показників, надійність роботи обладнання і результат діяльності всього Підприємства. Тож вони є не лише прекрасною частиною нашого колективу, а й берегинями енергетики. На передодні свята весни хочеться побажати, щоб їхня доля завжди була сповнена тепла та любові, щоб у їхніх сім’ях панували мир, затишок і достаток, а всі професійні кроки приводили до успіхів та перемог. А ми, в свою чергу, будемо піклуватися про те, щоб вони були забезпечені комфортними умовами праці та гідною винагородою за свою вірність професії та вклад в енергетику», – відзначила виконавчий директор КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Юлія Орел.

Друк