Починаючи з 7 травня КП «Київтеплоенерго» провело гідравлічні випробування 33% тепломереж, які обслуговують 4,1 тис. будівель житлового та соціального фонду (2695 житлових будинків, 69 лікарень, 251 навчальний заклад та 1098 відомств).
Випробування проходять поетапно за затвердженим КМДА графіком у кожній зоні теплоджерел (котелень, станцій теплопостачання, теплоелектроцентралей).
Станом на 7 червня на гідравлічну міцність випробували 51% тепломереж квартальних котелень і майже 30% магістральних тепломереж.
Наразі тривають випробування теплоджерел та мереж, які забезпечують теплом та гарячою водою споживачів на проспектах Перемоги та Науки, а також на вулицях Депутатській, Харченка, Полковій, Здолбунівській, Щусєва та інших. Повний перелік адрес, де у зв’язку з випробуваннями тимчасово відсутнє гаряче водопостачання, — див. на сайті КП «Київтеплоенерго» (інформація оновлюється щотижня). Дізнатися терміни відновлення подачі гарячої води можна з оголошень на будинках, на сайті Центральної диспетчерської з питань ЖКГ або за номером телефону 15-57 або (044) 500-1557 (з мобільного).
Випробування мереж на гідравлічну міцність — обов’язкова складова підготовки теплового обладнання до зимових навантажень згідно з Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду від 10.12.2008 № 620/378.
Щоб випробувати міцність та цілісність тепломережі, тиск води у трубопроводі піднімається на 25% і витримується протягом визначеного часу. Це дозволяє виявити «слабкі» місця трубопроводу і провести ремонтні роботи в міжопалювальний сезон.
Звертаємося з проханням до киян та гостей міста дотримуватися правил безпеки. Паркуйте авто лише в дозволених місцях, не залишайте їх уздовж охоронних зон тепломереж (щонайменше на відстані 3 м від трубопроводу). Не наближайтеся до місця, де помітили просідання ґрунту чи витік води. Відразу ж повідомте Центральну диспетчерську за номером 1557.
Нагадаємо, Київ забезпечує теплом одна з найбільших та найрозгалуженіших тепломереж у Європі. Її загальна довжина — 2,7 тис. км. Мережі були збудовані за радянських часів, відповідно, близько 80% мереж відпрацювали нормативний термін експлуатації. За останні 2 роки, після повернення теплопостачального комплексу в управління міста, замінено 270 км мереж в межах масштабної програми модернізації столичного енергокомплексу. Завдяки цьому аварійність тепломереж знизилась на 15%.