З початку року в Київтеплоенерго провели 32 перевірки та слідчі дії, додаткову перевірку Держпродспоживслужби підприємство просить відтермінувати на період запуску тепла в місті

З початку 2021 року правоохоронці та контролюючі органи провели в КП «Київтеплоенерго» 32 перевірки та слідчі дії. Крім того, щодо деяких питань перевірки проводяться кілька разів різними державними органами. КП «Київтеплоенерго» співпрацює з правоохоронними органами та перевіряючими, надаючи в повному обсязі усю запитувану інформацію та документацію. Однак, з огляду на обсяги робіт та завантаженість персоналу підприємства через епідеміологічну ситуацію, початок опалювального сезону в Києві, газову кризу, яка дестабілізувала усю галузь теплопостачання, підприємство наполягає на узгодженості проведення перевірок.

КП «Київтеплоенерго» повідомляє, що вже місяць на підприємстві триває перевірка Держаудитслужби щодо ефективності діяльності підприємства за період — 01.01.2018 по 30.06.2021. В перевірці бере участь безпрецедентна кількість перевіряючих — 31 аудитор з різних регіонів України та 2 аудитори Київаудиту КМДА, на термін проведення перевірки 4 місяці. При цьому комунальне підприємство надає всю наявну запитувану документацію та всебічно сприяє проведенню перевірок.

Ініціатива із залучення до перевірки додаткових перевіряючих з Держпродспоживслужби належить Держаудислужбі, а її мотивація — підвищення тарифів. Однак загальновідомо, що тарифи Київтеплоенерго для населення не підвищувалися. Діючі тарифи для населення є незмінними вже понад 3 роки.

Також суперечливою в намірах аудиторів є та обставина, що саме Держаудитслужбою за 2019 рік вже було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності підприємства. З того часу тарифи для населення не збільшувалися та застосовуються на рівні 2019 року.

Слід зазначити, що Держаудитслужбі надається доступ до усіх первинних матеріалів, необхідних для дослідження всієї фінансово-господарської діяльності комунального підприємства, в тому числі щодо формування тарифів. На сьогодні аудиторами сформовано близько 100 запитів, які надають можливість робити висновки з питань, що перевіряться, і це лише за перший з чотирьох запланованих місяців перевірки.

Крім того, заходи щодо проведення перевірки Держпродспоживслужбою та фінансовий аудит Держаудитслужбою є окремими заходами державного контролю, поєднання яких не передбачено законодавством. Підприємство наполягає на поетапності проведення перевірок органами державної влади, а також чіткому дотриманні вимог законодавства та процедури проведення перевірок.

Нагадаємо, Київтеплоенерго забезпечує 90% потреб Києва у теплі та майже 60% — в електроенергії. В управлінні підприємства — дві потужні теплоелектроцентралі, майже 200 котелень, понад 2,7 тисяч кілометрів теплових мереж та сміттєспалювальний завод «Енергія».

Друк