Європейські експерти відмітили хороший стан обладнання та стабільність роботи ТЕЦ-5

Перевірку роботи обладнання і готовність станції до інтеграції в єдину енергосистему Європи провели 7 лютого на столичній ТЕЦ-5. Випробування устаткування проводили за підтримки USAID європейські експерти – представники Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), а також наші колеги з ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», НКРЕКП та Бурштинської ТЕС.

Тестування роботи та потужності ТЕЦ проходило в рамках програми Підтримки енергосистеми України консультування Укренерго щодо інтеграції Української електричної магістральної мережі в ENTSO-E – єдину європейську енергосистему.

Наразі європейські фахівці відвідують українські ТЕЦ (теплоелектроцентралі) та ТЕС (теплові електростанції) аби оглянути і протестувати обладнання енергогенеруючих підприємств, щоб зрозуміти в якому стані вони знаходяться. За результатами перевірок, експерти складуть математичні моделі станцій, а потім і всієї енергосистеми України, для приєднання до єдиної європейської енергосистеми в майбутньому.

«Створення єдиної енергосистеми — це важливий крок на шляху до євроінтеграції нашої країни, адже енергетика є провідною галуззю кожної держави, яка забезпечує її розвиток та життєдіяльність. Для нас зустріч з міжнародними експертами – це колосальний обмін досвідом, а також можливість перевірити реальний стан нашого обладнання», — розповів головний інженер ТЕЦ-5 КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Ігор Ласкавий.

Під час візиту аудитори провели перевірку роботи енергоблоку №2 який, до речі, лише нещодавно включили в роботу після капітального ремонту. Випробування системи збудження енергоблоку проводили в холостому режимі (при відключеному генераторі: котел і турбіна продовжували працювати), а також при різних навантаженнях.

Під час випробувань європейські експерти та колеги зазначили, що обладнання ТЕЦ-5 працює стало, ефективно та здатне нести навантаження. А оскільки устаткування нашої станції не лише виробляє електроенергію, а забезпечує її розподілення, безперебійна робота станції відіграє важливу роль в стабільності всієї енергосистеми України. Крім того, аудитори відмітили, що обладнання ТЕЦ знаходиться в хорошому стані, як для свого віку, адже наша станція працює з 1972 року. Що свідчить про гарний рівень експлуатації та ремонту.

Довідково! ТЕЦ-5 – найбільша та найпотужніша теплоелектроцентраль в Україні. Електрична потужність – 700 МВт, теплова потужність – 1874 Гкал/год. ТЕЦ-5 забезпечує теплом і гарячою водою третину Києва. В зимовий період ТЕЦ-5 щогодини відпускає в мережу міста понад 29 тис тонн теплоносія.

Друк