ЄБРР ухвалив концепцію першочергових інвестиційних проектів КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО

Наприкінці 2018 року КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» стало підписантом Меморандуму про взаєморозуміння між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою цього документу є сприяння КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (КТЕ) та міста у проведенні реформування системи централізованого теплопостачання, виходячи із кращого досвіду країн Європи та згідно з довгостроковою стратегією розвитку теплопостачального комплексу міста Києва.

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» є одним з найбільших у світі комунальних підприємств у сфері теплозабезпечення та енергетики, яке надає послуги централізованого теплопостачання, і є великим споживачем енергії. Це робить КТЕ важливим елементом загальної системи енергетичної безпеки України.

Стратегія проведення глибокої модернізації КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» передбачає проведення системних заходів як організаційного так і технічного характеру. Такі заходи потребують наявності перш за все внутрішнього потенціалу підприємства, часу та грошових ресурсів.

ЄБРР, МФК, Європейський інвестиційний банк та Світовий банк висловили свою готовність розглянути можливість фінансування коротко- та довгострокових потреб КТЕ у капіталі.

Спеціалістами КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» було розроблено Концепцію першочергових інвестиційних проектів, направлену на вирішення таких «болючих питань» як зменшення втрат тепла при транспортуванні та підвищення якості (ККД) роботи генеруючих потужностей підприємства.

Концепція складається з 12 інвестиційних проектів загальною вартістю близько 270 млн. євро, втілення яких є критично важливим для теплопостачального комплексу міста. Концепція першочергових інвестиційних проектів КТЕ була розглянута та ухвалена Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та на початку березня.

Для першочергового фінансування відібрали п’ять проектів на загальну суму 140 млн. євро. Проектами передбачено необхідну модернізацію обладнання Київських ТЕЦ, оновлення теплогенеруючого обладнання кількох великих котелень, ліквідацію черги малих неефективних котелень із застарілим обладнанням, перекладку десятків кілометрів тепломереж та встановлення сучасної телекомунікаційно-інформаційної системи для отримання даних про стан всієї теплосистеми міста в реальному часі.

Для початку роботи з імплементації цих проектів між містом, ЕБРР та КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» має бути підписана Угода про підготовку кредитного фінансування. Проект Угоди передбачає базові умови надання кредиту до13 років за ставкою 5-6% річних із урахуванням періоду трьох річної відстрочки на погашення основної суми кредиту. Також проект Угоди передбачає надання містом фінансових гарантій щодо такого кредитування.

Наразі Київська міська рада розглядає проект рішення про підтримку залучення такого кредитування КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» та надання Київському міському голові (Віталію Кличку) права на підписання Угоди про підготовку кредитного фінансування.

Друк