Відсьогодні на Київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 розпочала роботу група міжнародних експертів для оцінки технічного стану обладнання

З 29 серпня і протягом наступних чотирьох місяців група провідних міжнародних експертів у сфері енергетики проводитимуть оцінку поточного технічного стану Київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. Результати оцінки стануть підґрунтям для прийняття остаточного рішення щодо модернізації цих об’єкті, в тому числі, у зв’язку з переходом на модель нового ринку електричної енергії в Україні. Про це повідомили в комунальному підприємстві «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, у травні 2019 року між Київською міською радою, «Київтеплоенерго» та ЄБРР укладено Угоду про підготовку кредитного фінансування.
За попередньою оцінкою обсяг фінансування, передбачений для модернізації енергетичної системи м. Києва, склав близько 140 млн євро і є безпрецедентним для реалізації подібних проектів в Україні.

Для проведення оцінки залучені експерти консалтингової інженерної групи «Ramboll», яка є компанією світового рівня та об’єднує понад 15 тисяч експертів. На сьогодні на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 працюють 12 фахівців. Загалом для проведення повної оцінки технічного стану Київських ТЕЦ планується залучити до 25 міжнародних експертів. Робота міжнародних консультантів профінансована за грантові кошти Уряду Швеції.

Слід зауважити, що міжнародні експерти відзначили належний рівень технічного обслуговування об’єктів, особливо враховуючи тривалі терміни експлуатації. Адже останні енергетичні блоки були запущені ще у 1982-1986 роках та забезпечують частину міста Києва теплом та гарячою водою, а також забезпечують постачання електроенергії в об’єднану енергомережу України.
КП «Київтеплоенерго» планує системно висвітлювати діяльність міжнародної експертної групи, а також результати, до яких вони дійдуть після завершення роботи.

Друк