USAID ПЕБ передав КП “Київтеплоенерго” у якості технічної допомоги річний обсяг промислової солі для хімводоочищення вартістю 1,8 млн доларів США

Для забезпечення сталої роботи столичної системи теплопостачання треба близько 3 тис. промислової солі в рік (орієнтовно 50 залізничних вагонів).

З її допомогою на спеціалізованому обладнанні очищують воду з Дніпра, Десенки та озера Тягле, яку тепловики Києва використовують для виробництва теплоносія.

Без системи хімводоочищення у воді утворюється осад, а сульфат кальцію, силікати, сполуки марганцю й міді – кристалізуються при високій температурі. Це призводить до передчасного пошкодження обладнання та мереж, а також призводить до збільшення споживання електроенергії, зменшення ККД. Саме тому очищення води вважається необхідною передумовою сталого теплопостачання. Відповідно, на усіх теплоджерелах Києва є системи хімічного очищення та підготовки води.

Рік тому через бойові дії українські теплопостачальники втратили доступ до соляних шахт Соледару. Завдяки USAID ПЕБ були створені альтернативні ланцюги постачання промислової солі. Всього оператори централізованого теплопостачання Запоріжжя, Одеси, Харкова, Кропивницького, Теплодара, Білгорода-Дніcтровського, Подільська, Вінниці, Хмельницького, Ізмаїлу, Львова і Луцька отримали від USAID ПЕБ у якості технічної допомоги близько 6,2 тис. тонн промислової солі, з них більше 2,6 тис. тонн – Київ. Це майже річний запас промислової солі, необхідний столиці для забезпечення потреб теплопостачання. Загальна вартість наданої КП “Київтеплоенерго” промислової солі становить 1,8 млн доларів США.

«Від імені усього міста висловлюємо подяку USAID за підтримку й допомогу в цей надскладний час. Це допоможе нам зберегти обладнання системи централізованого теплопостачання та забезпечити надійне надання послуг киянам»,зазначив Сергій Рибачук, технічний директор КП «Київтеплоенерго».

Друк