Уклавши до кінця карантину угоду про реструктуризацію боргу за тепло, боржник може заощадити до 30% коштів

Під час карантину пеня за несвоєчасну сплату за комунальні послуги не нараховується. Уклавши угоду про реструктуризацію боргу під час карантину, клієнт-боржник заощаджує близько 30% на оплаті пені та майбутніх судових і виконавчих внесків.

Незважаючи на зростання вартості газу, ціна якого складає близько 80% у вартості централізованого опалення, цього опалювального сезону тарифи на тепло залишаються на рівні 2019 року. Це було досягнуто завдяки укладеному Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та КМУ.

Хоча тарифи не зросли, борги населення за спожите тепло збільшуються. На сьогодні сумарний борг киян складає майже 4,4 млрд грн. Водночас, своєчасно оплачені рахунки за спожиті послуги є критично важливою передумовою стабільного енергопостачання міста — закупівлі газу, витратних матеріалів для проведення аварійних ремонтів тощо.

 Згідно зі ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII, у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, визначеному в договорі — не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від загальної суми боргу. З початку дії «антикоронавірусного» Закону України № 530-IX від 17 березня 2020 року, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги не застосовується. Це означає, що боржники можуть уникнути додаткових витрат і стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд після завершення карантину, уклавши угоду про реструктуризацію боргу.

Наприклад: власник квартири на вул. Саксаганського, з опалювальною площею 339 м2, кілька років не сплачував за спожите тепло. Станом на 1 лютого 2021 року його борг за централізоване опалення досяг 79 тис. грн. До січня 2020 року йому також нараховувалась пеня за несвоєчасно оплачені рахунки. Останній рік власник квартири продовжив накопичувати борг — станом на сьогодні його заборгованість за спожите тепло складає 129 тис. грн без врахування пені. Уклавши угоду про реструктуризацію боргу до кінця карантину, цей боржник має змогу заощадити до 30% від суми боргу за рахунок пені, судових і виконавчих стягнень, врегулювання питань щодо зняття арешту з майна (нерухомості, транспорту та/або коштів на банківських рахунках).

Укласти угоду про реструктуризацію заборгованості за опалення та гарячу воду можна дистанційно, звернувшись до консультантів Центру комунального сервісу у месенджері на сторінці у Фейсбук чи Скайпом або листом на адресу СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» (вул. Жилянська, 83/53).

Сплачувати за комунальні послуги швидко і безпечно можна онлайн за допомогою особистих кабінетів Київтеплоенерго (https://kte.kmda.gov.ua/my-cabinet) та ЦКС (https://cks.com.ua/cabinet/), а також QR-коду на рахунку та в платіжних онлайн-системах.

Друк