В Києві середньомісячна температура у лютому порівняно з січнем знизилась на 2,2 оС. Через це вартість опалення в житлових будинках зросла в середньому на 2 грн за 1 м².
У лютому середньомісячна температура, за даними Українського гідрометеорологічного центру, склала –4,7 оС і це найнижчий показник за останні два роки. У лютому 2021 року в Києві середньомісячна температура була на 2,2 оС нижча, ніж у січні (–2,5 оС), і на 4 оС — ніж у грудні (–0,6 оС).
Обсяги споживання тепла будинками залежать насамперед від температури зовнішнього повітря, відповідно до якої регулюється температура теплоносія, а також від енергоефективності будинку.
Через зниження температури у лютому 2021 року будинки спожили на 6 % більше тепла, ніж у січні цього року. А вартість опалення 1 м² у будинках, обладнаних приладами обліку, при незмінному тарифі 1654,41 грн/1Гкал складає у середньому 35 грн/м², тоді як у січні — близько 33 грн/м².
Якщо багатоквартирний будинок у Голосіївському районі у січні спожив 104,09 Гкал, то в лютому — 111,49 Гкал. Відповідно, споживання тепла квартирою з опалювальною площею 56,1 кв.м у січні склало 1,1407 Гкал, а в лютому — 1,2208 Гкал. При незмінному затвердженому тарифі мешканці цієї квартири у лютому сплатять на 132 грн більше (2019 грн проти 1887 грн у січні).
Порівняти обсяги споживання тепла свого будинку з будинками, де проведено заходи з енергоефективності, можна на сайті teplo.org.ua. Тут є вся інформація про міські програми енергоефективності, умови участі у них та досягнуті результати.
Нагадуємо, тарифи на централізоване опалення в поточному опалювальному сезоні залишились на рівні 2019 року завдяки підписаному на початку лютого цього року Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та КМУ.
Також новини про столичний енергокомплекс читайте на Telegram-каналі Київтеплоенерго.
Детальніше – у презентації щодо нарахувань за опалення у лютому 2021 року.