У Києві планують реалізувати масштабні проєкти з модернізації системи централізованого теплопостачання за підтримки міжнародних партнерів

Після переходу теплоенергетичного комплексу в муніципальну власність у 2018 році КП «Київтеплоенерго» розпочало активну співпрацю із провідним міжнародним стейкхолдером в енергетичному секторі — USAID Проєктом енергетичної безпеки.
Протягом цього часу команда Проєкту енергетичної безпеки надає всебічну технічну допомогу у вдосконаленні системи теплозабезпечення. На сьогодні розроблено стратегічний план розвитку столичної системи теплопостачання, триває робота над створенням наглядової ради у Київтеплоенерго, впровадженням на підприємстві комплексної автоматизованої системи управління.
За підтримки USAID будуть реалізовані масштабні проєкти з модернізації теплових мереж, теплоелектроцентралі №5, реконструкції котелень, створення системи диспетчерського управління SKADA.
USAID підтримає технічно та розробить проєктну документацію для таких проєктів:
🔘Будівництво унікального енергоефективного конденсаційного економайзера на ТЕЦ-5. Це дозволить не лише знизити споживання природного газу на 10%, а й збільшити виробничі потужності ТЕЦ і покращити екологічні показники.
🔘Реконструкція низки київських котелень, що підвищить ефективність процесу генерації тепла.
🔘Створення єдиної системи диспетчерського управління та збору даних SCADA. Що дозволить автоматизувати усі процеси управління та створить єдине інформаційне поле. Проект сприятиме підвищенню якості та надійності енергопостачання столиці, а також рівня її кіберзахисту.
Фінансування проєктів — Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Нагадаємо, що 27 грудня 2018 року Київтеплоенерго та КМДА підписали Меморандум з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо міжнародного співробітництва у модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.
Співпраця знаходиться в активній фазі.
Черговий консультативний візит делегації Проєкту енергетичної безпеки USAID відбувся наприкінці жовтня на ТЕЦ-5, де планується будівництво нового високотехнологічного обладнання.

Друк