У Києві невідомі особи побили аварійну техніку «Київтеплоенерго» та ледь не травмували працівника аварійної служби

Вчора, 17 вересня в Солом’янському районі невідомі пошкодили аварійну техніку КП «Київтеплоенерго», жбурнувши шматок цеглини в екскаватор і ледь не травмувавши працівника.

Інцидент стався о 14:10 на вул. Ушинського, 19. У цей час там працював машиніст аварійно-відновлювальної бригади на екскаваторі. Він засипав розриття після ліквідації пошкодження на тепломережі, яке було виявлено на території дитячого майданчику.


Під час проведення робіт невідома особа, ймовірно з балкону багатоповерхівки, жбурнула шматок цеглини на екскаватор, розбивши заднє скло. В результаті цеглина і дріб’язки скла потрапили в салон екскаватора і ледь не травмували працівника. Машиніст відразу викликав патрульну поліцію, яка прибула на місце події. Заява про пошкодження майна передана у правоохоронні органи.

«Ми усвідомлюємо, що іноді робота аварійно-відновлювальних бригад супроводжується певними незручностями для мешканців. Адже для того щоб ліквідувати пошкодження, нам необхідно проводити розриття на прибудинкових територіях. І цього не уникнути, бо наразі зношеність теплових мереж досягає 80%. Це і є причиною пошкоджень, які ми ліквідовуємо, щоб у будинках було тепло та гаряча вода. Інколи для цього працівникам доводиться працювати в цілодобовому режимі. І дуже важлива їх безпека. На щастя, цього разу працівник не постраждав, але цей випадок міг закінчитися трагічно. Закликаємо киян з розумінням ставитися до роботи працівників і не псувати комунальну техніку, що є власністю громади Києва», – зазначив директор структурного підрозділу «Автотранспорт» КП «Київтеплоенерго» Геннадій Беседін.

Тепер екскаватор потребує ремонту і не може бути задіяним в усуненні інших пошкоджень на тепломережах. До того ж, заміна скла в екскаваторі-навантажувачі марки JCB 4CX обійдеться близько 19 000 грн.


Наразі ремонтні роботи з ліквідації пошкодження за адресою вул. Ушинського, 19 – завершені. Там замінили близько 50 метрів зношених трубопроводів.
Нагадаємо, в столиці продовжується масштабна програма ремонту і реконструкції зношених тепломереж. На сьогодні вже замінено 70 км найбільш аварійних тепломереж. Для забезпечення опалення використовуються попередньо ізольовані трубопроводи, у яких термін безаварійної роботи 25 років. А для гарячої води – пластикові труби зі строком служби не менше 30-40 років.

Загалом цього року заплановано замінити понад 100 км старих трубопроводів на нові. Це допоможе зменшити тепловтрати і забезпечити надійне постачання тепла і гарячої води до будинків.

Друк