У грудні столичні багатоповерхівки спожили на 16% більше тепла, ніж у листопаді

При незмінному тарифі основним фактором зростання обсягів споживання тепла стало зниження температури зовнішнього повітря. У грудні середньомісячна температура була майже на 6оС нижча, ніж у листопаді.

 За даними Укргідрометцентру в Києві середньомісячна температура у грудні 2021 року склала -1,6оС. Це на 6,4оС нижче порівняно з листопадом (+4,8оС). Через таке зниження температури у грудні споживання тепла будинками збільшилося на 16%, а середньозважена вартість опалення склала 26,8 грн/м2. Тоді як у листопаді — 22,6 грн/м2.

Обсяги споживання теплової енергії будинками залежать насамперед від температури зовнішнього повітря, відповідно до якої регулюється температура теплоносія, а також від енергоефективності будинку.

У будинках, де проведені заходи з енергоефективності за міськими програмами співфінансування, мешканці сплатили за опалення у грудні в середньому на 20% менше, ніж в інших будинках — близько 21 грн/м2.

Дізнатися про теплоспоживання свого будинку та порівняти дані з енергоефективними будинками можна на сайті https://teplo.org.ua. Також тут є інформація про міські програми енергоефективності, умови участі у них.

Нагадаємо, у грудні 2021 року, як і з початку опалювального сезону 2021/2022, тарифи на опалення для населення лишилися незмінними. Вартість 1 Гкал тепла — 1654, 41 грн. Рішення про незмінність тарифів було прийнято міською владою на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води, укладеного 30 вересня 2021 року. Також, щоб не допустити зростання тарифів, Київська міська рада додатково виділила з бюджету 2 млрд грн.

Також новини про енергетику Києва у Telegram-каналі: https://t.me/kyivteploenergo

Приєднуйтесь до нас у LinkedIn — https://bit.ly/3kDfvhC

Друк