Регіональні журналісти відвідали завод «Енергія»

Поводження з твердими побутовими відходами. Контроль за забрудненням навколишнього середовища. Альтернативні джерела енергії. Це три ключові теми візиту журналістів на єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія» (м.Київ).

Близько 20 журналістів зі Львова, Миколаїва, Кривого Рогу, Генічеська, Маріуполя, Запоріжжя, Дніпра, Сум та інших міст на власні очі побачили як працює підприємство.

Умови переробки, процес транспортування сміття, технологія спалювання, виробництво тепла, екологічний контроль, процес будівництва системи хімочищення димових газів – далеко не весь перелік питань, відповіді на які журналісти отримали з перших вуст.

Візит відбувся в рамках навчального курсу «Школа екологічної журналістики», яку проводить ГО «Інститут розвитку регіональної преси» з метою навчити журналістів готувати аналітичні матеріали з екологічної тематики та підвищити інтерес журналістів готувати і публікувати такі матеріали.

«Альтернативна енергетика та захист навколишнього природного середовища – світовий тренд. В Україні наразі не так багато підприємств, що на системній основі можуть перетворювати сміття на енергію. Тому приклад сміттєспалювального заводу «Енергія» дає нам змогу вивчати принципи поводження з побутовими відходами та дотримання екологічних норм. Ми вдячні Київтеплоенерго за можливість відвідати завод та ознайомитись з унікальним досвідом роботи підприємства», – зазначила Оксана Євтушенко, координаторка проєктів ГО «Інститут розвитку регіональної преси».

Завод «Енергія» – це єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод, завдяки роботі якого утилізується 25% твердих побутових відходів міста Києва і виробляється теплова енергія для 300 багатоповерхівок.

Друк