Після ремонту тепломережі на мосту Патона на Русанівці і Березняках відновлене постачання гарячої води

Під час гідравлічних випробувань тепломереж у зоні теплопостачання ТЕЦ-5 було усунено більше 350 пошкоджень. З них 28 — на тепломережі, яка пролягає під мостом імені Патона. Для їх усунення проводилися верхолазні роботи із застосуванням електрозварювального устаткування. Роботи виконувалися без обмежень руху транспорту на мосту. 19 липня було відновлено послугу гарячого водопостачання на Березняках і Русанівці.

На сьогодні гідравлічні випробування — це єдиний спосіб діагностики трубопроводів з метою виявлення «слабких» місць та ремонту проблемних ділянок. Випробування проводяться щороку у міжопалювальний період згідно з Правилами з підготовки теплових господарств до опалювального періоду від 10.12.2008 № 620/378. Магістральна тепломережа діаметром 600 мм під мостом Патона була збудована 58 років тому — у 1962 р.

«Тепломережа на мосту Патона — одна з найскладніших ділянок столичної системи тепломереж. Зважаючи на її вік та складність ремонтних робіт, ми ретельно досліджуємо її технічний стан влітку, щоб мінімізувати вірогідність виникнення пошкоджень під час опалювального сезону. Адже ця мережа загалом обслуговує близько 230 столичних будинків: майже 28 тис. родин», — зазначив Василь Деревицький, директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, що цьогорічні гідравлічні випробування розпочалися пізніше, ніж зазвичай, через карантинні обмеження у зв’язку з поширенням COVID-19. Перелік будинків, де тимчасово відсутнє гаряче водопостачання через гідравлічні випробування, – на сайті «Київтеплоенерго».

Друк