Підготовка до зими: Київтеплоенерго відремонтувало обладнання 50% столичних котелень

Київтеплоенерго перевірило роботу обладнання на 183 котельнях, що забезпечують послуги гарячого водопостачання та опалення в усіх районах Києва. В ході підготовки до нового опалювального сезону на обладнанні 84 котелень вже виконані ремонти різного ступеню складності.

За опалювальний сезон районні та квартальні котельні виробляють 4 млн Гкал — це 40% загального обсягу виробництва тепла в Києві. Для підтримки обладнання у робочому стані Київтеплоенерго розпочало програму ремонтів київських котелень. Енергетики ремонтують котли, системи горіння, насоси, газо- й теплопроводи та інше обладнання, за допомогою якого генерується тепло.

Нагадаємо, система теплопостачання міста складається з двох типів джерел. Великі — теплоелектроцентралі (ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6), що генерують теплову та електричну енергію. Та менш потужні — котельні та станції теплопостачання (СТ), що виробляють опалення та гарячу воду. Наприклад, котельні «Нивки» та «Веркон» і СТ «Біличі» — в опалювальному сезоні 2019/2020 сумарно виробили 525 тис. Гкал. Вони обслуговують майже 580 будинків у Святошинському, Шевченківському та Подільському районах. Щоб забезпечити більшу надійність та безпечність подачі тепла, Київтеплоенерго замінить димову трубу котельні «Нивки», а на СТ «Біличі» — основне внутрішнє обладнання водогрійного котла.

В ході підготовки до опалювального сезону 2020/2021 Київтеплоенерго відремонтує шість енергоблоків на київських ТЕЦ: на ТЕЦ-5 – чотири, а на ТЕЦ-6 – два енергоблоки. Їх сумарна потужність складає 1200 МВт і перевищує потужність одного типового енергоблоку українських АЕС. Кожен енергоблок є цілісним технологічним комплексом з виробництва тепло- та електроенергії. Планові ремонти не вплинуть на надання послуг гарячого водопостачання клієнтам.

Друк