Офіційна позиція КП «Київтеплоенерго» щодо оприлюдненої Прокуратурою м.Києва підозри про начебто привласнені посадовими особами 1,7 млн грн

У відповідь на розповсюджене в соцмережах та ЗМІ інформаційне повідомлення Прокуратури м.Києва про висунуті підозри до посадової особи компанії у начебто розкраданні 1,7 млн грн, виділених на охорону об’єктів комунального підприємства, надаємо роз’яснення щодо необхідності цих послуг компанії, процедури їх закупівель та обсяги використання КП «Київтеплоенерго».

Договір на надання охоронних послуг між КП «Київтеплоенерго» та ПП «Регіональний охоронний союз» було укладено 18 лютого 2019 року із дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та результатами конкурсних торгів в системі державних закупівель ProZorro. Оголошення про проведення торгів було оприлюднено на веб-порталі уповноваженого органу 11 вересня 2018 року. Тендерна документація була розроблена та затверджена тендерним комітетом КП «Київтеплоенерго» згідно з вимогами чинного законодавства у сфері закупівель.

За результатами розгляду тендерних пропозицій у процедурі відкритих торгів було визначено три учасники. До аукціону були допущені два, а третій — відсторонений через невідповідність тендерної пропозиції вимогам законодавства, яку підтвердив АМКУ. Переможцем торгів система державний закупівель ProZorro визнала ПП «Регіональний охоронний союз». Таким чином, процедура закупівлі була здійснена у відповідності до законодавчих вимог у сфері закупівель.
Згідно з договором, укладеним між КП «Київтеплоенерго» та ПП «Регіональний охоронний союз», охоронна компанія здійснює фізичну охорону об’єктів СП «Київські теплові мережі», СП «Київські ТЕЦ», завод «Енергія», СП «Автотранспорт» та СП «Енергозбут». Необхідність охорони об’єктів зумовлена їх стратегічним значенням у життєзабезпеченні столиці. ПП «Регіональний охоронний союз» надає послуги в обсязі 117 охоронних постів, з них слідство вбачає порушення надання охоронних послуг лише за трьома адресами.
За даними КП «Київтеплоенерго», факти спричинення фінансової шкоди посадовою особою не підтверджуються. Перевірка надання охоронних послуг здійснюється системно (а саме — щодня) департаментом безпеки підприємства з моменту початку співпраці з підрядною охоронною організацією та документально підтверджена. Усі документи, які підтверджують повний обсяг надання послуг охоронною компанією, КП «Київтеплоенерго» готове надати слідству.

Водночас внутрішньою перевіркою підприємства виявлені ознаки епізодичності та некоректності слідчих дій, що призвели до викривлення фактів у попередньому звинуваченні щодо спричинення шкоди на суму 1,7 млн грн. Зокрема, одним із аргументів досудового слідства є відсутність охорони ПП «Регіональний охоронний союз» за адресою проспект Науки, 47.
Як зазначає слідство, за цією адресою знаходиться Інститут ядерних досліджень НАН України, охорону якого забезпечує Національна гвардія. Однак, слідством не врахований той факт, що за цією ж адресою, поряд з Інститутом ядерних досліджень, є районна котельня Київтеплоенерго «Голосієво», де цілодобово знаходяться охорона ПП «Регіональний охоронний союз» та штатні працівники СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго», які забезпечують безперервний цикл надання послуг.
За двома іншими адресами охоронних постів також виявлене викривлення фактів. В одному випадку охоронний пост був переміщений на іншу адресу, що не було враховано слідчими. А в іншому — через відсутність ухвали на проведення огляду приміщення охоронці не допустили працівників правоохоронних органів.

У зв’язку з виявленими внутрішньою перевіркою невідповідності викладених фактів і епізодичності слідчих дій, використаних у попередньому звинуваченні, КП «Київтеплоенерго» закликає правооохоронні органи ретельно та всебічно вивчити існуючі факти, врахувати їх у попередніх звинуваченнях.

Зі свого боку КП «Київтеплоенерго» готове надати в повному обсязі усі матеріали щодо виконання умов договору з надання охоронних послуг та документи, що свідчать про безпідставність звинувачень.

Друк