Незважаючи на відсутність договору з НАК «Нафтогаз України» КП «Київтеплоенерго» готує місто до зими

Попри відсутність договору на постачання газу, КП «Київтеплоенерго» готує місто до опалювального сезону. Сьогодні столичні енергетики провели уже гідравлічні випробування для 73% споживачів, ліквідувавши 3420 пошкоджень теплових мереж.

З 1 серпня Київські ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 а також єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія» перейшли в управління комунального підприємства «Київтеплоенерго». Перехід пройшов успішно не вплинувши на стабільність роботи об’єктів. Завод і теплоелектроцентралі працюють у штатному режимі. Для забезпечення безперебійної роботи ТЕЦ, в умовах відсутності договору з НАК «Нафтогаз України», був заключний договір на тимчасове постачання природного газу з іншим постачальником. Про це повідомили мер Києва Віталій Кличко, заступник голови Київської міської адміністрації Петро Пантелеєв та т. в. о. директора КП «Київтеплоенерго» В’ячеслав Бінд, сьогодні під час прес-конференції, яка відбулася на ТЕЦ-5.

«У результаті спільної роботи з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України нам вдалося уникнути ситуації з відключенням ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. На столичні ТЕЦ постачатиме газ не НАК «Нафтогаз України», а компанія «УНБ». Це рішення, я наголошую, тимчасове. Наше завдання спільними зусиллями представників КМДА, «Нафтогазу», Кабінету Міністрів України та «Київенерго» завершити переговорний процес та вийти на укладання базових угод на постачання газу» – відзначив Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що відмова НАК «Нафтогаз України» підписувати договір на постачання газу з КП «Київтеплоенерго» загрожувала зупинці ТЕЦ, які виробляють для більшої частини міста не лише теплову а й електричну енергію, тому зупинка роботи ТЕЦ могла стати причиною справжнього колапсу для міста.

Питання підписання договору з НАК «Нафтогаз України» наразі вирішується в суді. КМДА та КП «Київтеплоенерго» переконані, що зможуть дійти компромісу у вирішенні цього питання і вже найближчим часом гаряче водопостачання і тепло буде повернуто в домівки киян.

«Сьогодні підприємство уже отримало усі ліцензії та тарифи, які необхідні для виробництва теплової та електричної енергії та постачання відповідних послуг для споживачів. Єдиним відкрити питанням лишається відсутність договору з НАК «Нафтогаз» і це питання ми вирішуємо в судах. Сьогодні на розгляді в судах знаходиться більш 20 судових справ, і ми сподіваємось на врегулювання ситуації найближчим часом», – відзначив В’ячеслав Бінд.

На фото: головний інженер ТЕЦ-5 Ігор Ласкавий

Друк