До кінця 2020 року в Київтеплоенерго з’явиться незалежна наглядова рада

До кінця 2020 року в Київтеплоенерго буде сформована і розпочне роботу наглядова рада. 19 грудня 2019 року Київська міська рада прийняла рішення «Про деякі питання управління суб’єктами господарювання комунальної власності міста Києва, що підпорядковані Київській міській раді, Київській міській державній адміністрації та її структурним підрозділам (щодо запровадження наглядових рад)».

Наглядові ради є загальноприйнятою міжнародною практикою в контексті забезпечення підконтрольності, прозорості та якості роботи підприємств державного та муніципального сектору.

За даними Мінекономіки, на сьогодні в Україні утворено і діють незалежні наглядові ради у 8-ми державних компаніях (НАК «Нафтогаз», «Укрзалізниця», «Укрпошта» та ін.).

Наглядова рада уповноважена вирішувати широкий спектр питань підприємства — представлення на затвердження загальним зборам річного звіту, бюджету, аналізу фінансового стану, розподілу фінансових й матеріальних засобів, призначення чи звільнення топ-менеджменту компанії, входження компанії як засновника до інших підприємств тощо.

«Створення наглядової ради в Київтеплоенерго є логічним та послідовним кроком на шляху розвитку та реалізації її стратегії модернізації і перетворення в прогресивну та конкурентну компанію, — вважає директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд. — У Києві одна з найпотужніших систем централізованого теплопостачання у Європі. Враховуючи її технічний стан та динаміку законодавчих змін, подальше стабільне функціонування столичного енергокомплексу залежить від низки стратегічно важливих рішень. Довгостроковий план розвитку підприємства включає три основні напрямки — підвищення енергоефективності виробництва, рівня клієнтоорієнтованості  та впровадження європейських моделей управління. Формування незалежної наглядової ради матиме позитивний вплив на репутацію компанії як надійного партнера та сприятиме залученню міжнародного фінансування і кредитування».

Слід зазначити, спільно з міською владою компанією «Київтеплоенерго» проведена колосальна робота для залучення до співпраці міжнародних фінансових та консалтингових партнерів. Важливим етапом стало підписання у грудні 2018 року Меморандуму про взаєморозуміння між КП «Київтеплоенерго», Київською міською державною адміністрацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Європейським банком реконструкції та розвитку. Як результат, досягнуті домовленості з ЄБРР про префінанс на EUR 140 млн.

За словами Вячеслава Бінда, функціонування незалежної наглядової ради за участю міжнародних фахівців сприятиме тому, що Київтеплоенерго працюватиме в умовах максимально наближених до умов європейських компаній, унеможливить політичний вплив та сформує менеджмент-рамку для максимальної результативності.

Друк