На замовлення Київтеплоенерго на заводі «Енергія» почалося будівництво високотехнологічної системи хімочистки димових газів, що утворюються при спалюванні побутових відходів.
Згідно з висновками Інституту вугільних енерготехнології та Інституту технічної теплофізики НАН України, прийнято технологічну схему «Напівсухого хімічного очищення димових газів», обрано технологію та обладнання, а також забезпечено технічний авторський та науковий супровід будівництва.
Після впровадження системи, концентрації забруднюючих речовин у димових газах заводу будуть відповідати нормативним документам Директиви ЄС 2010/75, які у 5 разів суворіші за українські норми викидів.
Нагадаємо, в серпні на заводі була встановлена експериментальна модель установки системи хімочистки, яка дозволила визначити оптимальний склад реагентів. Очищення газів відбуватиметься за допомогою вапняної суміші та активованого вугілля.
Обладнання нових газоочисних споруд буде збудоване на відкритому майданчику поруч із будівлею сміттєспалювального заводу. Система впроваджуватиметься чотирма пусковими комплексами впродовж 26 місяців. Роботи на першому пусковому комплексі завершаться через 8 місяців.
В 2020 році з бюджету Києва на будівництво хімочистки спрямували 218 млн грн. Загальна вартість проекту складає 845 млн грн (з ПДВ).
За результатами міжнародних торгів із впровадження системи хімічного очищення переможцем став «Бердичивській машинобудівний завод «Прогрес». Між заводом та Київтеплоенерго 19 жовтня укладена угода про виконання робіт.
«Встановлення системи хімочистки дозволить досягнути екологічних параметрів, що відповідатимуть суворим європейським нормам. Це дуже важливий етап переоснащення заводу «Енергія». Також цього року на заводі завершили ремонт усіх чотирьох електрофільтрів. Що теж дозволило зменшити рівень викидів. Найближчим часом у Києві встановлять перші стаціонарні пости моніторингу повітря. Їх розмістять на вулицях Декабристів та Каунаській», – зазначив мер Києва Віталій Кличко в ході сьогоднішнього брифінгу.
Довідково: Завод «Енергія» утилізує 25% столичного сміття та виробляє до 200 тис. Гкал теплової енергії на рік, що дозволяє місту заощаджувати до 30 млн м3 газу в рік. За рахунок виробленого заводом тепла забезпечуються опаленням близько 200, а гарячою водою — 300 багатоповерхівок. Крім того, на заводі утилізується до 700 т/добу твердих побутових відходів, які не попадають на полігон для захоронення і не забруднюють землю.