На заводі «Енергія» модернізували усі електрофільтри та встановлюють систему хімочистки димових газів

Екологічні показники роботи єдиного в Україні сміттєспалювального заводу, який утилізує 25% сміття столиці,  відповідають чинному українському законодавству. А розпочате будівництво системи хімочистки димових газів приведе їх у відповідність до європейських стандартів.

До нового опалювального сезону завод «Енергія» завод увійде з повністю оновленим комплексом очищення викидів. Цієї осені на заводі «Енергія» завершується програма капітального ремонту електричних фільтрів. Зараз закінчуються роботи на останньому четвертому фільтрі. Сучасні фільтри мінімізують вплив на довкілля і обладнані системами онлайн-управління.

«В електрофільтрах повністю замінили електроди, яких лише на одному фільтрі понад 160. Висота кожного — 7,5м. Під час спалювання сміття магнітне поле кожного з фільтрів притягує частинки пилу з котла разом з гарячим повітрям.  Зібраний пил збирається в спеціальних резервуарах як шлак, а очищене повітря виходить через димову трубу назовні. Це дозволяє мінімізувати забруднення,  — розповів директор заводу «Енергія» КП «Київтеплоенерго» Сергій Крикун. —  На електрофільтрах встановили нові газоходи, двигуни, редуктори, відремонтували трансформатори, замінили електричне обладнання, теплову ізоляцію та захисне покриття, оновили арматуру. Їх обладнали сучасною автоматичною системою управління, яка дозволяє контролювати рівень напруги та інші виробничі показники в режимі онлайн».

Водночас за підтримки і фінансування міста на заводі розпочався масштабний проект з будівництва хімічної очистки димових газів. Після його завершення викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в 5 разів нижчі українських. З серпня на заводі працює  експериментальна модель установки системи хімочистки, за допомогою якої визначений найбільш ефективний склад реагентів перед будівництвом повноцінної системи, яке розпочинається цього року і завершиться у 2022-му.

У рамках підготовки до нового опалювального сезону 2020/2021 та з метою забезпечення стабільної роботи 2 вересня завод «Енергія» зупинився на плановий ремонт. Тут відремонтують бункер приймання твердих побутових відходів, дві бойлерні, димову трубу, провели чистку бункера золи, ревізію арматури, а також технічну діагностику трубопроводів і котла №4. Незалежні моніторингові агенції не зафіксували змін якості повітря в цей період (див. інфографіку «Середній індекс якості повітря в Києві»).

Нагадаємо, завод «Енергія»  утилізує 25% столичного сміття та виробляє до 200 тис. Гкал теплової енергії на рік, що дозволяє мусту заощаджувати  до 30 млн м3 газу в рік. За рахунок виробленого заводом тепла забезпечуються опаленням близько 200, а гарячою водою — 300 багатоповерхівок. Крім того, на заводі  утилізується понад 750 т/добу твердих побутових відходів, які не попадають на полігон для захоронення і не забруднюють землю.

Викиди єдиного в Україні сміттєспалювального заводу «Енергія» відповідають вимогам чинного українського законодавства і контролюються Державною екологічною інспекцією та внутрішньою екологічною службою підприємства. На сайті КП «Київтеплоенерго» ведеться онлайн-трансляція з відеокамер підприємства.

Детальніше про модернізацію електрофільтрів на нашому YouTube-каналі.

Друк