Київтеплоенерго завершує капремонт тепломереж у підземних колекторах на Відрадному

На вул. Вацлава Гавела КП «Київтеплоенерго» провело заміну 1,2 км тепломереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Роботи виконувались переважно вручну, бо трубопровід пролягає в прохідних підземних каналах.

Замінили трубопроводи на двох ділянках — у дворах житлових будинків та у тунелях, де прокладені різні інженерні комунікації, у тому числі й теплові мережі для усього житлового масиву. Загалом замінюють понад 300 м труб централізованого опалення та 900 м гарячого водопостачання.

Тепломережі, що підлягають заміні, були введені в експлуатацію 30 років тому. Останнім часом тут ставалось більше 10 пошкоджень в рік.
Ці мережі транспортують тепло та гарячу воду для 8 багатоповерхівок, де проживає понад 4 тис. киян.

Заміна трубопроводів у колекторі – це роботи підвищеної складності. Вони проводяться у прохідних каналах з комунікаціями на глибині близько 6 метрів.
Доступ техніки туди обмежений, тому роботи доводиться виконувати вручну. Спочатку аварійники доставляють нові труби і необхідні для роботи матеріали та зварюють заготовки для монтажу трубопроводів. Потім проводять демонтаж старих труб і одразу виконують монтаж зварених заготовок. Це робиться для мінімізації часу відсутності послуги з теплопостачання. Далі проводяться зварювальні роботи, монтаж гідро- та теплоізоляції. Працювати у колекторі можуть лише ті спеціалісти, які мають спеціальний допуск до таких робіт.

На ділянках в непрохідних каналах замість старих тепломереж прокладають нові сталеві попередньо ізольовані труби. Для гарячого водопостачання використовують гнучкі пластикові безстикові труби, термін експлуатації яких сягає 50 років.

Друк