Київтеплоенерго спростовує звинувачення прокуратури – закупівля насосного обладнання здійснена за найнижчою ціною в системі Prozorro: втручання посадовців підприємства в процес закупівлі обладнання, необхідного для забезпечення роботи системи теплопостачання міста, технічно неможливе

Учора, 30.08.2023 працівники Київської міської прокуратури прийшли до Комунального підприємства «Київтеплоенерго» у справі щодо закупівлі обладнання для тепломереж за нібито завищеними цінами. Правоохоронці звинувачують одного з посадових осіб підприємства у порушенні законодавства про публічні закупівлі.

КП «Київтеплоенерго» у 2020 році проводило закупівлю критично важливого обладнання для роботи системи теплопостачання міста, зокрема, насосів, про які йде мова у документах Київської міської прокуратури.

Процедура проводилась у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» серед трьох учасників, які виявили намір продати підприємству насосне обладнання. Проведення закупівель не передбачало обмеження кількості учасників. За встановленою законом процедурою редукціону (аукціону з пониженням ціни) в автоматичному режимі було визначено учасника з найнижчою ціною.
Отже, участь посадових осіб комунального підприємства у обранні постачальника була неможливою через принципи роботи системи Prozorro. Відповідно до ст. 29 Закону України «Про публічні закупівлі» підприємство не мало можливості обрати іншого продавця, окрім визначеного електронною системою Prozorro.

Державна аудиторська служба України (ДАСУ), яка є єдиним уповноваженим органом для проведення перевірок закупівель, провела моніторинг (перевірку) здійснення підприємством зазначеної закупівлі. За результатами перевірки було підтверджено відповідність закупівлі законодавству та правомірність визначення продавця.

Отже, ДАСУ підтвердила забезпечення КП «Київтеплоенерго» при здійснені цієї закупівлі принципів добросовісної конкуренції, об’єктивного та неупередженого визначення продавця, ефективності використання коштів та інших принципів, визначених ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».

КП «Київтеплоенерго» вважає необґрунтованими звинувачення Київської міської прокуратури, адже усі процедури здійснення закупівель були проведені відповідно до вимог чинного законодавства та перевірені державними аудиторами. Підприємство готове надати правоохоронним органам усю необхідну документацію, що вони мали можливість переконатись у прозорості та законності проведених закупівель.

Друк