Київтеплоенерго отримало 137 генераторів від USAID

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки передало комунальному підприємству «Київтеплоенерго» (КП КТЕ) 137 генераторів. Ця допомога на загальну суму близько 40 млн грн.

USAID Проєкт енергетичної безпеки одним з перших розпочав системне постачання генераторів для Києва в умовах ракетних атак на об’єкти критичної інфраструктури. Загалом для підтримки роботи теплоенергетики столиці КП «Київтеплоенерго» отримало від уряду США 137 генераторів потужністю від 7 до 100 кВт.

38 генераторів забезпечили безперебійну роботу теплогенеруючого обладнання 38 котелень Києва. Це близько 25% від усіх теплоджерел, які знаходяться у підпорядкуванні КТЕ. Сумарно генератори, надані USAID через Проєкт енергетичної безпеки, дозволяють постачати тепло і гарячу воду до понад 160 житлових будинків, 30 лікарняних, 25 освітніх закладів та понад 220 відомчих будівель. Ще 15 генераторів забезпечували резервне живлення виробничих приміщень КП «Київтеплоенерго» і використовувались для забезпечення диспетчеризації і безперебійного зв’язку. Решта 84 генератори, розподілені між ремонтними бригадами, які під час опалювального сезону щодоби усували близько 40 пошкоджень тепломереж у всіх районах міста.

Ця допомога від USAID, надана через Проєкт енергетичної безпеки, дозволила комунальному підприємству «Київтеплоенерго» продовжувати виробляти тепло, зменшити перебої з постачанням тепла та гарячої води до помешкань киян та для потреб столичних об’єктів критичної інфраструктури впродовж опалювального сезону 2022/2023.

«Попри ракетний терор, нам вдалось зберегти роботу теплового господарства Києва та продовжити забезпечити киян теплом. Ми надзвичайно вдячні уряду США та USAID за підтримку у ці складні часи. Наданими USAID генераторами ми обладнали першочергово котельні, що опалюють лікарні, важливі соціальні заклади та житлові будинки. Завдяки альтернативним джерелам енергії вони змогли отримувати тепло в автономному режимі. Ми залишаємо генератори на котельнях, щоб підвищити стабільність постачання тепла нашим клієнтам та оперативно реагувати на безпекові виклики», — зазначив Василь Деревицький, директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго».

Персонал Київтеплоенерго швидко опанував алгоритми підключення котелень до генераторів. Ті процеси, що раніше відпрацьовували лише на тренуваннях, стали частиною щоденної роботи.

«Під час екстрених відключень електроенергії ми були постійно напоготові. Якщо вночі, то вмикали телефонні ліхтарики і швидко перемикали обладнання до живлення від генератора, щоб увімкнулись насоси і система запрацювала. Діяти треба було швидко, бо якщо температура котла зросте, треба буде його розхолоджувати, зливати воду в дренаж та запускатись з нуля. Але ми вже натреновані, за дві хвилини переключаємо котельню до генератора. Зимою, бувало, двічі-тричі на ніч доводилось перемикати обладнання», — розповідає Тамара Кузьменко, машиністка котлів котельні «Вокзальна, 12».

Генератори USAID дозволили забезпечити теплом важливі соціальні заклади Києва.

«Генератор від USAID для котельні, яка обслуговує наш дитячий заклад, – це була своєчасна і надзвичайно важлива допомога. У нас виховуються 75 дітей з особливими потребами. Важливо, щоб вони перебували у комфортних умовах. Генератор вмикали двічі на день – зранку та ввечері. Весь зимовий період ми були з опаленням та гарячою водою попри тривалі відключення електроенергії. Діти й персонал були в теплі», — зазначила Олена Грибовська, директор Дарницького дитячого будинку-інтернату в м. Києві.

Друк