Київрада схвалила рішення про залучення кредиту ЄБРР для модернізації теплопостачального комплексу м. Києва


11 квітня 2019 року депутати Київради, під час сесійного засідання, схвалили рішення «Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». Залучені кредитні кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж, що покращить інфраструктуру централізованого теплопостачання Києва.

За результатами прийнятого Київрадою рішення, до кінця квітня 2019 року, заплановано підготувати та підписати «Угоду про підготовку кредитного фінансування». В рамках Угоди міжнародні експерти планують провести аудити якості запропонованих проектів та оцінити пріоритети фінансування.

Концепція першочергових інвестиційних проектів була попередньо ухвалена Кредитним Комітетом ЄБРР. Проектом Угоди передбачені умови кредитування на суму до 140 млн. євро на термін до 13 років за ставкою не вище 6% річних за умови надання містом фінансових гарантій. Крім того Угода передбачає проведення фахівцями ЄБРР аудиту та експертизи діючого обладнання КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Аудит та експертизи проводитимуть за наступними напрямками: фінансовий, юридичний, технічний, екологічний, соціальний. Такі заходи проводитимуться протягом 2019 року. А отримання першочергових інвестицій можливе вже в найближчі 2-3 роки.

Перша черга представленої інвестиційної програми включає п’ять проектів на загальну суму 140 млн. євро, а саме:

– впровадження газотурбінної установки та модернізація частини обладнання ТЕЦ-6;
– встановлення теплоутилізатора на енергоблоці №1 та модернізація частини обладнання ТЕЦ-5;
– модернізація 8 великих котелень та закриття декількох десятків малих неефективних теплоджерел;
– впровадження програмного комплексу SCADA для можливості стеження у реальному часі за станом роботи обладнання та теплових мереж міста.

Реалізація першочергових проектів дасть змогу суттєво підвищити надійність роботи теплоенергетичного комплексу та якість надання послуг, знизити рівень тепловтрати і сприятиме енергоефективності Підприємства.

Після повернення теплоенергетичного комплексу столиці в управління міста КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за підтримки КМДА ретельно перевірили стан діючого обладнання та тепломереж, які забезпечують мешканців Києва теплом і гарячим водопостачанням. У результаті, було розроблено комплекс заходів для покращення стану теплового господарства столиці. Але оскільки більшість обладнання наразі уже відпрацювало свій нормативний термін експлуатації, а близько 80% тепломереж є повністю зношені і потребують капітального ремонту, була розроблена програма першочергових інвестицій.

27 грудня 2018 року КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» та КМДА підписали Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), про надання фінансової допомоги КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці. В рамках виконання умов Меморандуму КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» представило на розгляд ЄБРР розроблений перелік інвестиційних проектів на загальну суму 270 млн євро.

У разі залучення кредитних інвестицій, кошти будуть спрямовані на ремонт і заміну тепломереж, модернізацію роботи теплоджерел та реалізацію нових проектів, які підвищать якість і надійність теплопостачання столиці.

Друк