КП «Київтеплоенерго» звернулося до Мінрегіону щодо необхідності змінити методику для врегулювання проблеми нарахувань для будинків із квартирними лічильниками тепла

КП «Київтеплоенерго» звернулося до Мінрегіону щодо необхідності внесення змін до методики для врегулювання проблеми нарахувань для будинків із квартирними лічильниками тепла.

У будинках, де 80-90% квартир обладнані індивідуальними лічильниками тепла, вартість опалення для квартир без лічильників вище середньої у Києві. Причина – недосконалість Методики № 315, яка регулює питання нарахувань.

Близько 90% житлового фонду столиці обладнано будинковими лічильниками тепла. Нарахування в таких будинках проводять за фактичний обсяг тепла, спожитий будинком і зафіксований приладом обліку. При незмінному тарифі для населення в листопаді середня вартість опалення склала 22,60 грн за 1 кв. м. Це на 12% менше порівняно з листопадом минулого року (25,70 грн за 1 кв. м).

Якщо в багатоповерховому будинку є технічна можливість встановлення індивідуальних лічильників тепла, власники квартир із приладами обліку сплачують за спожите тепло за показаннями своїх лічильників (із дотриманням мінімальної частки споживання), а також витрати на опалення місць загального користування (МЗК) та функціонування внутрішньобудинкової системи опалення (ФСО). При цьому за Методикою № 315 у будинках, де 80-90% квартир мають прилади обліку, власники помешкань без лічильників сплачують більше, ніж фактично спожили.

Для того, щоб у подальшому уникнути таких нарахувань і не стати заручником законодавчої колізії, необхідно обов’язково встановлювати квартирні лічильники тепла в будинках із такою технічною можливістю. На сьогодні це найбільш дієвий спосіб сплачувати за фактично спожите тепло.

«Щоб забезпечити якісний і справедливий розподіл спожитого тепла між мешканцями таких будинків, ми вчергове звернулися до Мінрегіону з пропозиціями внести зміни. Запропонували встановити верхню межу нарахувань для будинків, де більше 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку», – зазначив директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Це не перше звернення КП «Київтеплоенерго» до центральних органів влади щодо цього питання. У попередні опалювальні періоди було надіслано 5 листів із пропозиціями вдосконалення нормативно-правових актів.

Поки питання не врегульоване законодавчо, мешканці можуть встановити індивідуальний лічильник, якщо у будинку передбачена така можливість, а також своєчасно проводити повірку приладу обліку та передавати його показання.

Друк