КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» забезпечує регулярні розрахунки за спожитий газ та закликає споживачів вчасно і в повному обсязі здійснювати оплату за спожиті послуги

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» є найбільшим теплопостачальником в Україні, з найбільшою кількістю споживачів. Підприємство забезпечує централізованим опаленням 15 703 будівель (9676 житлових будинків, 276 лікувальних закладів, 529 дитячих садочків, 454 шкіл та 4768 відомств) та 14 787 будівель гарячим водопостачанням (8 719 житлових будинків, 289 лікувальних закладів, 518 дитячих садочків, 371 школу та 4 890 відомств).

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» щомісяця розраховується з ПАТ «Уктрансгаз» за послуги з транспортування природного газу для виробництва теплової енергії. Розрахунки проводяться відповідно до постанови КМУ від 18.06.14 №217. Згідно з даною постановою, всі кошти що надходять від споживачів теплової енергії розподіляються між газопостачальними і газотранспортуючими компаніями за алгоритмом, встановленим НКРЕКП.

Варто зазначити, що єдиним джерелом коштів КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» для розрахунку з компаніями, які постачають і транспортують газ є надходження грошових коштів від споживачів за централізоване опалення та гаряче водопостачання (ЦО та ГВП). А згідно з умовами договорів, найбільша група споживачів «населення» отримують і сплачують рахунки за комунальні послуги лише у наступному місяці, за місяцем отримання послуги.

Так, вартість послуг за ЦО і ГВП для категорії споживачів «населення» за листопад 2018 року становила 1 241,4 млн грн, однак рахунки за спожите тепло і гарячу воду клієнти отримали і мали сплатили лише в грудні. Виходить, що спожиті послуги із транспортування газу КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за листопад сплачуються із затримкою, що призводить до тимчасової заборгованості перед ПАТ «Уктрансгаз».

Станом на 1 грудня 2018 року заборгованість за транспортування природного газу для виробництва теплової енергії КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» перед ПАТ «Уктрансгаз» складає 132,5 млн грн. В той час як непогашена заборгованість населення та житлових організацій міста Києва перед КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за спожиті послуги ЦО та ГВП станом на 01.12.2018 становила 1 305,2 млн грн. А заборгованість Державного бюджету України за некомпенсовані пільги та субсидії для населення складала 164,09 млн грн.

Сплату за транспортування природного газу для виробництва електричної енергії КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» проводить за рахунок коштів, які Підприємство отримує від продажу електричної енергії на оптовий ринок електроенергії. Станом на 10 січня 2019 рік у КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» заборгованість за транспортування природного газу для виробництва електричної енергії перед ПАТ «Уктрансгаз» відсутня.

Нагадуємо, що єдиним джерелом коштів КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» для розрахунку з компаніями, які постачають і транспортують газ є розрахунок споживачів за теплову енергію, тому дуже важливо, щоб клієнти Підприємства своєчасно розраховувалися за спожиті послуги з ЦО та ГВП.

Друк